Immu vs Stagala

Anonyymi-ap

Täytyy sanoa että Stagala yllätti todella tyrmäämällä Immun ja tämä ottelu on iso henkinen tappio ja valtava taloudellinen tappio Immulle. Immun kirja myynnit yms tulee romahtamaan ihan täysin koska hänen uskottavuutensa on mennyttä lopullisesti. Immun maine on perustunut siihen että on vapaaottelija ja entinen rikollinen paha tyyppi. Mahtaako kaikki entiset yhteistyö kumppanitkaan haluta enää tehdä yhteistyötä. Aavistelin jotain tällaista mutta en halunnut uskoa todeksi. En olisi immuna ikinä suostunut otteluun. Immun nukkumis video tulee pyörimään pitkän pitkän aikaa medioissa. Stagala ärsyttävyydestään huolimatta on nuori kaveri jolla on paloa ja halua ja hänen uransa lähti korkeaan nousukiitoon. Hänellä on näyttämisen halua ja se vaikuttaa. Immu on jo aika papparainen ja seniili osastoa sen huomaa pehmeässä olemisessa. Ainoa keino jolla immu saisi uskottavuutensa takaisin on sanoa että voin todella huonosti ennen koko ottelua en ollut kunnossa ja haluan revanssin ja uusinnassa pistää Stagala lihoiksi mutta niin ei tule käymään. Mielenkiintoista nähdä miten Immu tästä selviää koska mitään hänen kovuuteen ja tappeluun otteluihin yms liittyviä kirjoja on turha tuoda enää markkinoille. Toivon silti että jotenkin selviää. Sääliksi käy kaveria. Mitä näin amatöörinä näen ottelussa on se että on hidas eikä suojaa päätänsä.

7

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Immu!hidas ja kömpelö puheukko

    • Anonyymi

      Immu on laiska. Ei viitsi treenata niin noin siinä käy. Ei ikä ole mikään selitys sillä laittakaa Amin Asikainen Stagalaa vastaan niin näette mitenkä kruunu lähtee päästä aika nopeasti.

    • Anonyymi

      Ihmettelin hallilla että mikä massapsykoosi on taas päällä kun jäähallillinen ihmisiä haukkuu ihmistä kenestä en ollut ikinä ennen kuullutkaan. Kuulemma Suomen vihatuin ihminen jne. Tuli mieleen korona-aika, toistellaan jotain lehdestä luettua yhtä totuutta.

      Kun matsi sitten päättyi ennenkuin ehti oikein alkaakaan niin alkoi naurattaa ja oli pakko hurrata. Ihan vaan sen takia että mies ketä kaikki oli illan haukkuneet ja buuanneet, kenen ainoa keino selviytyä oli kuulemma juosta karkuun ja kuka luultavasti paskoi housuun monta kertaa kun pelkäsi niin paljon, tulikin rohkeasti päin ja kippasi kansansuosikin heti kättelyssä.

      En usko että Immu muuttaa mihinkään tai oikeastaan edes myöntää tappiota. Kuittaa vitsillä että älkää muut pudottako painoa näin lyhyessä ajassa jne. Jos lukee vaikka Miika Mehmetin kirjan niin siitä saa hyvää vertailua Immun omissa kirjoissa kertomiin totuuksiin.

      Sirkus oli näkemisen arvoinen. Nyt mietin olisiko kaikki otsikot erilaisia jos olis käynyt kuten odotettiin. Kirjoitettaisiinko että painonpudotus oli raju, asiantuntijat eivät suosittele. Olisiko kaivettu joku femakko antamaan lausuntoja missä haukutaan lahjoitusrahat. Pengottaisiinko mitä nettikasino-skandaaleja on ottelun taustalla. Ei enää sirkusmatseja Ice Cageihin. Vai olisko uutisointi jotain muuta?

      • Anonyymi

        Olis ollu kyl mielenkiintoista nähdä jengin ilmeet ton pudotuksen jälkeen.
        Eipä tän pudonneen hahmon kirjat tai mitä nyt muutakaan on tehnyt ole kiinnostanut pätkän vertaa.
        Pikkasen alko kiinnostaa tää Stagala, onko jauhaja vai mikä mies.


    • Anonyymi
      UUSI

      Voi että

    • Anonyymi
      UUSI

      Stagalallaa sattui tuuri että saattui osumaan. Tuota vertaisin snakarijonon odotusjärjestyksen selvittelyyn kun joku on vahingossa astunut kantapäille.

    • Anonyymi
      UUSI

      Vaikee sanoa mitä tältä immu vs stagala matsilta odotin, ehkä paskaa nyrkkeilyä missä vanha siksa jahtaa nuorta porsasta pitkin kehää. Lopulta vanha sika hyytyy 1-2 erän jälkeen ja possu käy vetämässä vanhaa sikaa kärsään. Lopuksi tulee tasapeli, koska toinen on liian hidas ja toinen pelkää. No näinhän ei käynyt, pikkupossu vetää vanhan lihavan karjun ihan paskaksi, ei mitään pelkoa tai kunnioitusta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      21
      6535
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      555
      2261
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      147
      1847
    4. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      82
      1224
    5. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      97
      1022
    6. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      72
      970
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      78
      907
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      833
    9. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      31
      827
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      146
      751
    Aihe