Koetteko naiset

Sovinismin avanneen parempia mahdollisuuksia elämässä?
7131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

no en todellakaan koe!

Äänestä

Se on supistunut mahdollisuuksia edetä työelämässä. Suhde-elämässä se on helpottanut valinnoissa, on nopeuttanut karsintaa, eli sovinistit näkemiin.

Äänestä
  • Ehdottomasti, valintaprosessi nopeutuu. 👍

    Äänestä

  • Näkemiin, mutta ei hyvästi.

    Äänestä

Ei oo akka eikä mikään joka ei miestään elätä!

Äänestä

Voit mennä keskustelemaan sovinismista maailman menoa -palstalle. Tämä palsta on ikävöitsijöille.

Äänestä

Sovinisti on hyvä renki mutta huono isäntä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sovinismin avanneen parempia mahdollisuuksia elämässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu