Minä olen. En ollut tarpeeksi kärsivällinen ja sitoutunut. Pelkäsin liikaa, mitä muut ovat mieltä. Mulla oli nuori, komea ja rikas miesystävä. Taitava sängyssäkin. Ei se raha mitään, vaan se kaikki muu.
Tänä päivänä nostaisin jalan pois jarrulta.
Oletko toiminut tyhmästi kaivatun ihmisen kanssa? Miten toimit suunnilleen?
5
286
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä tyhmää tuossa muka on?
- Anonyymi
No on aika tyhmää olla huolissaan siitä mitä muut ajattelevat, kun elämänkumppanista on kyse.
sivusta
- Anonyymi
Olen tyytyväinen tähän astiseen toimintaani. Yritän olla jatkossakin harkitseva.
- Anonyymi
Kaikki varmaan on, paljon sanomattomia sanoja, pantattuja tunteiden osoituksia, rohkeuden puutetta ja rakastumisen tuomaa ujostelua.
https://www.youtube.com/watch?v=JU55SFF6wKE - Anonyymi
Neljää miestä olen rakastanut. Ekan kanssa en uskaltanut lähteä viemään sitä juttua eteenpäin. Harmittaa etten edes yrittänyt, vaan kuuntelin vain järkeä. Tyhmää tunneasioissa mennä puhtaasti järjellä. Toisen kanssa olin liian nuori ja kokematon. Tapoin itse sen jutun, koska olin epätoivoinen ja annoin itseni rakastua ihmiseen, joka petti ja olisi pettänyt ketä tahansa. Kolmas, no meillä oli huonoa onnea. Pelkkä nettisuhde, toki nähtiin kerran kasvotusten. Mutta emme koskaan olleet vapaita samaan aikaan. Silti yhteyttä on pidetty jo yli 20 vuotta. Neljäs, se suurin rakkaus tähän asti. No se päättyi koska hän oli liian mustasukkainen eikä ottanut huomioon elämäntilannettani. Alussa meillä oli unelmatarina, lopussa jouduin tekemään raskaan päätöksen ja jättämään hänet. Sen jälkeen en ole ketään rakastanut vaan menetin kyvyn rakastua. Jos joku sen onnistuu muuttamaan niin ehkäpä ja toivottavasti hän on sitten se oikea minulle.
Olenko toiminut tyhmästi? Ehkä. Mutta olen aina toiminut parhaalla mahdollisella tavalla juuri sen hetkisessä tilanteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1566022
- 755349
- 994355
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753740Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603398- 443000
- 152347
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582099- 462015
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381773