Miksi persujen kannatus luisuu, romahdukseen.
Perussuomalaisten kannatus luisuu.
Anonyymi-ap
20309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Vihervassarit ohittaa kohta persut.
Romahtaneista juudaspersuista vielä moni loikkaa toisiin puolueisiin... jos vaan joku on niin hullu että ottaa vastaan :o)
Porilaisista tulee viher vassareita, kun ei ole enää elinkeinoja?🫣
Koska viimeksi elinkeinonelämää Porissa on ollut. Eikä edes ko, Suomessa. Nytkin oikeistohallitus tekee ennätys velkaa, jopa lainaamalla (ottamalla,) vieläpä miljardeja valtion eläkelaitokselta.
Ai jaa. Onko noin? Pesän tyhjennys menossa ja jako hyville ystäville. Vene vuotaa ja pahasti.
Juurikin näin.
Persut taistelee vassareiden kanssa tasapäin paremmuudesta🤣 ja kohta KD:n kanssa vassarien mennessä ohi persujen🤣🤣🤣
RKP, kin menee petturipersuista pian ohi.. Mut onkos palstalla tietoa millä aseella se petturipersujen Pyssy-vornanen ammuskeli ? aseen merkki ? :o)
Petturipersujen kannatus % syöksyy alas kuin Hornetti !! Ja se on niin oikein ja hyvä se. Saksikäsipetturi saksi kannatuksensa pois.. ( ja jos joku haluaa vastustaa maahanmuuttoa, niin äänestää jatkossa vaikka Sinimustaa Liikettä! )
Persut oli tyhmiä kun otti valtiovarainministerin salkun itselleen,siitä tämä johtuu. Joutuivat kok käskyläiseksi tekemään tympeimmän homman ja tässä tulos,näin se on tuo salkku aina rokottanut sitä puoluetta jolla se on ollu.
Olet oikeassa. Persut ovat tyhmiä.
Onneksi vanha rouva ilmoitti halustaan jatkaa soidintanssiaan kansalaisten kanssa. Vain vanha rouva voi tanssillaan pelastaa maamme ja sen varakkaat työläiset ja työttömät.
Mikä tämä vanhan rouvan tanssi juttu on? Eli kumpaa vanhaa rouvaa tässä puhutellaan. Riikkaa vai sannaa? Jälkimmäinen on kyllä eilisen uutisia ja kohta on ensimmäinenkin.
Riikka kusi Persu äänestäjien kintuille ja kunnolla. Paitsi ettei oikeisto puolueena sitä oikeasti tehnyt vaan oletetusti.
Ei mitään uutta. Riikka juoksi kokoomuksen ansaan kuin kani. Kysy vaikka jari lindströmmiltä.
Sanna on menneen talven lumia. Vanha rouva on jo ikänsä puolesta vanha, mutta tanssi sujui vaalikentillä mallikkaasti. Ei ihme, että vaalitulos oli hyvä. Petteri lähti vanhan rouvan soidintanssiin antamalla kaikessa periksi, mitä vanha rouva pyysi ja Satakunnan osalta saatiin Läntinen valtuustoon ja Huru aluevaltuustoon hyvillä äänimäärillä. GraduLaura keskittyy vain valtakunnallisiin vaaleihin ja jatkotutkintoihin.
Persut eivät saaneet mitään konkreettista aikaiseksi.
Bensa ainakin on halventunut. Ja median riehuminen ilmastohömpästä rauhoittunut.
Ei ehkä hyvä idea brändäytyä työväenpuolueeksi ja sitten lähteä toteuttamaan kokoomuksen ja elinkeinoelämän märimpiä päiväunia. Tai unohdetun kansan puolueeksi ja sitten irvistellä sakset kädessä. Ihme, että kansa on sietänyt näinkin pitkään tätä touhua.
Persut pettää aina.