Menneen tuulahdus

Onko kirpputori vaihtanut omistajaa! Tiskin takana romaninainen, toinen hyllyjen välissä. Ajattelin varata pöydän mutta en ehkä kuitenkaan.
5960
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kommentoi aloitusta? Noh. Eiköhän se ole hyvä, että ihminen pääsee ja menee työhön. Ja asiakkaina ovat kaikki ihmiset tervetulleita kirppikselle.
Että tämmöistä.

Äänestä
  • Se "työhön" otetaan joka halvimmalla saahaan, ruokarahalla kai

    Äänestä

  • tule vain rohkeasti himokseen siivoamaan valkosia läikkiä,niitä on runsaasti.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Se "työhön" otetaan joka halvimmalla saahaan, ruokarahalla kai

    Tämähän ei kuitenkaan työn tekijän arvoa alenna.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Tämähän ei kuitenkaan työn tekijän arvoa alenna.

    just, perus koulun käynyt kova palkkainen työn tekijä, heko heko, vai oliko peräti työn tekiä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko kirpputori vaihtanut omistajaa! Tiskin takana romaninainen, toinen hyllyjen välissä. Ajattelin varata pöydän mutta en ehkä kuitenkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu