Kattotaa Youtubesta Pekan viime aikaisina eduskunta puheita ja Youtubessa niin lasten ja perheiden puolesta ja suomen syntyvyyden lisäämisen puolesta, luomisjärjestyksen mukaisen vain mies ja nainen sukupuolikäsitykseen, Ylen vihervasemmistoliberaali hömpän lopettaminen.
Pekan siirtyminen alkiolaisuusen hyljänneen keskustan riveistä perussuomalaisiin on terävöittänyt ja antanut uskoa toimia arvojensa mukaisesti.
Taidan seuraavissa vaaleista äänestää Pekkaa.
Pekka Aittakumpu nostaa kristillisen etiikan mukaisia arvoja esille - Hienoa !
Anonyymi-ap
3
152
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä köyhiä ja matuja tosiaan kuuluukin vihata .munki natsijumala tykkää .
- Anonyymi
Pekka kalifiksi kalifin paikalle SRK:hon.
- Anonyymi
SRK papit vihkasee homot ja lesbot kiun vain kirkolta rahaa saa......Ei minkään laista selkeää vastarintaa SRK;n taholta Piispoille Jumalan sanan vastaisesta homo vihkimyksistä.
SRK suola on käynyt aikoja sitten mauttomaksi. Mammonan lumoissa menestysteologiaan mieltyneitä selkärangattomia.
Ei ole Kristuksen tuoksua ... vielä muutamissa hiljaisissa vanhuksissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1933579Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572237Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432082
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591014