Huhtikuussa 37 Daciaa kilpiin

Anonyymi-ap

Immeiset ovat tulleet järkiinsä. Vain 37 Daciaa kilpiin huhtikuussa. Mahorkka haisee ja jenkemi tuoksuu. Näin se vaan menee.

16

416

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Montako bmw:tä paaliin kyseisenä ajankohtana ?

      • Anonyymi

        37 ilmeisesti. Hankkivat paalattujen tilalle oikeat autot.


    • Anonyymi

      Hahahahahahahhnh. Haaveilkaa pojat bemusta. Haaveilkaa!

    • Anonyymi

      Jenkemin vienoa tuoksua ohjaamossa ei voita kyllä mikään

      • Anonyymi

        Se on just näin. Kerran kun nuuhkinut jenkemiä sitä haluaa uudelleen. Se koukuttaa


    • Anonyymi

      Suomessa Dacian myynti on hidastunut korkean hinnan takia ja ihmisetkin ovat köyhempiä kuin 5 vuotta aiemmin

      • Anonyymi

        Dacia on menettänyt täysin ainoan myyntivalttinsa eli hinnan. Samalla rahalla saa merkittävästi parempaa niin kestävyydessä kuin mukavuudessa. Jos erityisesti ranskalaisiin on mieltynyt niin clion saa 19000€ tai capturin 28000€. Kun samaan aikaan hinnat alkaen sandero on 16000€ ja välttävillä varusteilla 19000€ ja dusterin hinta kiikkuu jo 30000 eurossa. Hullu saa olla jos vielä dacian ostaa.


    • Anonyymi

      Näinhän se kaupassa aina menee, välillä kauppa käy ja välillä ei yhtä hyvin.
      Kannattaa kuitenkin tehdä tästä asiasta iso ja lisätä siihen näitä "hauskoja" aspekteja, näin mt-potilaat saavat mielensä hyväksi ja iloa elämäänsä.

    • Anonyymi

      Kyllähän mt-potilaillakin pitää olla halvat huvit. Niuva on muutoin niin virikkeetön paikka ja Dacia-siipi täynnä. Suoli on henkireikä.

    • Anonyymi

      Aloittaja ressukka ei ole koskaan Dacciassa edes istunut, joten ei voi tietää miltä autossa tuoksuu.

      No hyvä, että saat vähän raitista ilmaa polkiessasi ruosteisella jopollasi s-markettiin kaljan hakuun. Sitten tosin taas katkeruus kasvaa keskikaljaa hörppiessä ja voit suoltaa tänne tuota perätöntä sontaa.

      • Anonyymi

        Väärin väärin ja vielä kerran väärin. Olen ajanut Dacialla, oli erään Volvo-huollon sijaisautona. Kauhee katiska oli. Ja jenkemi tuoksui kabiinissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Väärin väärin ja vielä kerran väärin. Olen ajanut Dacialla, oli erään Volvo-huollon sijaisautona. Kauhee katiska oli. Ja jenkemi tuoksui kabiinissa.

        Taitaa se jenkemi olla sinulle tuttu aine.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taitaa se jenkemi olla sinulle tuttu aine.

        Se on sinullekin tuttu aine. Sitä on käytetty Dacian sisustuksessa. Siitä se vieno tuoksu tulee.


      • Anonyymi

        Aloittajasta en tiedä, mutta minä istuskelin vuoden päivät päivittäin dacia sanderossa (vm2021, 40tkm). Aivan hirveä paskaläjä oli koko vehje, paloi polttimoita, meni raidetangonpäät, kytkin alkoi täristää vimmatusti liikkeelle lähdöissä, kuskin puolen etujarru kitisi kuin ratikka kiskoilla aina jarruttaessa, puhallus humppasi nopeuttaan moottorin kierrosluvun mukaan. Loppupeleissä mekaanikko sanoi että moottorin sivuääni viittaa alkavaan jakoketjuvikaan. Kävin hemmetin kyytiä vaihtamassa corollaan, nyt on sama vuosi tällä ajettu ja ei niin mitään toimii vaan kuin ajatus. Nauttikaa te niistä dacioista, minä nautin corollasta.


    • Anonyymi

      Pietarin trollitehtaan DISSAUSTA ! ! ÄLÄ KOMMENTOI ! !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1126
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      916
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      747
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      693
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      79
      651
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      609
    8. 28
      595
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      595
    10. IS Viikonloppu 25.-26.7.2026

      Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin
      Sanaristikot
      67
      581
    Aihe