tieto
taito
on
Nokian renkaat taas 30e osake parin vuoden päästä?
9
301
Vastaukset
- Anonyymi
toiset osaa
- Anonyymi
Tankattu on juurikin tuon ns. varman nousuodottaman vuoksi urakalla.
- Anonyymi
laitoin landsailit alle ja ostin Nokian renkaita-op sanoo lisää
- Anonyymi
Tuotteet huonoja eikä hinnan kilpailukykyisiä, mutta niin ne porskuttaa ja hyvä niin. Toivottavasti nousee
- Anonyymi
myyvätkö mm usassa halpamallia? kiinassa? intiassa?
toisella nimellä
- Anonyymi
vieläkö kolmannen kerran saa 5 x voitot nokianrenkaista-odotan ja sijoitan
- Anonyymi
Lisäaika2
1 päivä sitten
Antaa hevosen miettiä, sillä on isompi pää.
Otetaan rauhallisesti ja annetaan ajan hoitaa homma kotiin. Itse jatkan holdailua vivunkera ja niin tekee äitinikin, tosin äiti ei vipua käytä sijoituksissaan.
Lähden pariksi kuukaudeksi Thaimaahan "lomailemaan" ja ollaan sitten talvella siellä vähän pidempään.
Itsella on Renkaiden kanssa tähtäin edelleen tuolla 2029 keväässä ja silloin todennäköisesti puran sijoitusvivun pois.
Tietysti, jos tilanne muuttuu esimerkiksi shorttareiden takia hetkellisesti niin saatan toimia toisinkin. Kyllä tuolla 10 euron päällä voi vivun purkaa pois, jos sinne jostain syystä singahtaa kurssi vaikka ennen vuoden 2026 loppua.
En itse ole huolissani tämän lapun kanssa.
Jokainen tehköön omat "analyysinsä" ja kantakoon itse vastuunsa, jos tekivät huonon sijoituksen!
Hyvää kesää kaikille ja nauttikaa elämästä, niin kauan kuin jalka liikkuu! - Anonyymi
Tohtori Tuotto
1 päivä sitten
En suuresti ihmettele, jos monenkin mielestä on nyt negarin katkua ilmassa. Valtava yllätys ei olisi, jos sellainen lähiaikoina tulisi. Mutta sitä tietävää kristallipalloa meillä kenelläkään ei ole. Sijoitustoiminnassa panikointi on miltei aina ja poikkeuksetta väärä tapa toimia. Tulosta tehdään maltilla ja ennen kaikkea pitkäjänteisyydellä. Itse olen ratkaissut tämän tilanteen niin, etten sijoita Nokian Renkaisiin ainakaan ihan vielä. Toki, jos jollakin on positio tässä yhtiössä ja huoli negarista tuntuu vievän yöunet, kovinkaan huono ratkaisu ei varmaan ole myydä osakkeet nyt pois. Tähän junaan ehtii mukaan vielä hieman myöhemminkin, ja mahdollisesti huokeammalla hinnallakin.
Pohjanmaan poika
1 päivä sitten
Kukaan ei varmastikkaan oleta että palattaisiin samalle hintatasolle ja samanlaiselle myyntikatteelle kuin venäjän vuosina? Piensijoittajat ovat kyllä tunnetusti tyhmiä, muttei kai sentään noin tyhmiä? Eikä nousu ole rakettimaista missään nimessä, tasaisesti noustaan sahaillen kvarttaali kerralla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110964
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892