Onko normaalia....?

Onko normaalia, että 3-kymppiset ihmiset menevät viikonloppuisin ja lomilla vanhemmilleen useammaksi päiväksi? Sen ymmärrän, että isovanhemmat saavat nähdä lapsenlapsiaan, mutta muuten en ymmärrä moista majailua.
19309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

No ei ole. Ei nämä nykypäivän äidit osaa eikä pärjää lasten kanssa yksin päiviä.

Äänestä

Vanhempien luona oleminen et todellakaan ole mitään lomaa. 😂 Varsinkin lasten kanssa. Huh huh.

Äänestä
  • ois aivan järkyttävää sivusta

    Äänestä

Riippuu suhteesta, asumistavasta, onko win win jne.

Äänestä

Mitä se kuuluu muille yhtään miten toiset käyttää vapaa-aikaansa?

Äänestä

Riippuu varmaan, kuinka usein tätä tapahtuu. Muutaman kerran vuodessa vai joka viikonloppu. Ja tosiaan on eri asia meneekö yksin vai onko lapset mukana ajatuksella isovanhempien näkeminen.

Äänestä
  • No jos majaillaan yksin lasten kanssa joka toinen viikko siitä asti, kun ovat syntyneet ja ollaan kerralla viikko siellä. Ihme touhua. Itse en ollut koskaan vanhempien luona, kun lapset oli pieniä. Osasin aivan itse ne hoitaa. 😁Mitäs se aviomies sillä välin puuhaa siel himas..? . 😉😉😁😆

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    No jos majaillaan yksin lasten kanssa joka toinen viikko siitä asti, kun ovat syntyneet ja ollaan kerralla viikko siellä. Ihme touhua. Itse en ollut koskaan vanhempien luona, kun lapset oli pieniä. Osasin aivan itse ne hoitaa. 😁Mitäs se aviomies sillä välin puuhaa siel himas..? . 😉😉😁😆

    Katsoo pornoa ja runkkailee tietysti.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Katsoo pornoa ja runkkailee tietysti.

    Ei, kun tapailee sillä aikaa hyvännäköistä ja hoikkaa frisbeekerhon muijaa.😘😍🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩

    Äänestä

en tiedä ei kokemusta

Äänestä

Miksipä ei voisi olla. Eivät kaikki ole vanhempiensa kanssa huonoissa välwissä.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Hyvät välit on hyvä asia, siitä ei kannata olla mustasukkainen.

    Äänestä

  • No mutta jos on naimisissa, niin onha se tosi outoa, et asuu joka toinen viikko vanhempien luona. 😆🤣🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    No mutta jos on naimisissa, niin onha se tosi outoa, et asuu joka toinen viikko vanhempien luona. 😆🤣🤣

    Aloituksessa ei puhuttu mitään asumisesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    No mutta jos on naimisissa, niin onha se tosi outoa, et asuu joka toinen viikko vanhempien luona. 😆🤣🤣

    Miksi olisi? Jokainen järjestäköön elämänsä ja liittonsa miten itsestä hyvältä tuntuu. Jos toinen vaikka kaipaa omaa rauhaa ja toinen taas menee mielellään vanhemmilleen, niin miksi se muiden ahteria rassaa?

    Äänestä

Mitä epänormaalia siinä on jos on hyvät välit vanhempiinsa

Äänestä

Se on normaalia. Epänormaalia on jos eivät kävisi.

Äänestä

Isovanhemmat haluavat olla mukana lastensa ja lastenlapsiensa kanssa heidän elämässään. Siinä jää hiukan aikaa toisillemme kun pappa ja mummi viettävät aikaa lasten kanssa. Meillä toimii. terveisin isä ja toista pukkaa!

Äänestä

Ajattelisin että kaikennäköisiä on ja tuo kuulostaa ihanalta jos kaikilla hauskaa, vaikka rasittavalta jos jokin osapuoli väsyy. Silloin itse kolmekymppisenä vanhempani vinkuvat miten vaivalloista heille oli ilmestyä paikan päälle johonkin nimenantojuhliin tai synttäreille, kun oli niin kiireiset omat elämät, nyt taas vingutaan yksinäisyyttä ja miksi lapsenlapset enkä minä eivät heille soittele.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko normaalia, että 3-kymppiset ihmiset menevät viikonloppuisin ja lomilla vanhemmilleen useammaksi päiväksi? Sen ymmärrän, että isovanhemmat saavat nähdä lapsenlapsiaan, mutta muuten en ymmärrä moista majailua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu