Ottaa ilo irti jopa hopea mitallista. HPK voittanut kaksi sm kultamitallia ja ei muuta tullut mieleen kun kaksi viiriä hallin kattoon. Koko ajan puhutaan kuinka tärkee ja kuinka paljon tuo mainetta sekä kunniaa. Jos nyt ihan oikeesti ajattelee niin pitäisi olla maininta kaikilla sisään tulo väylillä yms.
Kyllä muualla osataan
Anonyymi-ap
3239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onhan tuolla ladon seinät täynnä jotain oranssialuekylttejä. Mielestäni ne ovat erittäin noloja. Toki mestaruusvuonna saa vähän pullistella mutta muulloin tuollaiset kyltit ovat myötähäpeän ruumiillistumia. Kertoo vaan kylän köyhyydestä ja siitä että kaikilla asukkailla on lätkäpipokin varmaan päässä kesät talvet.
Oranssia siis pelkkää väriä markkinoitiin joskus Kampin torilla. Stadilaiset tallustivat päätään pyöritellen ohi. Tunnusta väriä tai jotain sinnepäin oli varmasti onnistunut mainoskampanja ja aika moni muutti Hämeenlinnaan. Veikkaan että jos tuo pelleily olisi ollut vaikka Diili ohjelman tehtävä olisi koko konkkaronkka saanut potkut.
Helsinkiläiset eivät ole tainneet tehdä vastaiskua ja tulleet värväämään hämeenlinnalaisia itselleen. Ehkä niillä on vetovoimatekijöitä muutakin kun marionetit torilla.