Suurmyymälä huittisiin

Anonyymi-ap

Suunnitelmisa on, että pitäjäämme perustettaisiin tietyn hektisen alan suurmyymälä koska kaavaluannos on viälä kesken, kuten lupaprosessikin, jätetään nimi mainittemati. Myymälän koko olisi 2-3 hehtaaria ja parkkipaikka sen erustalla samaa kokoluakkaa ellei enemmänkin.
Myynnisä olisi siis kattava valikoima komponenttejä eri laitevalmistajien kalustoon.Eli kaikkia varaosia saisi tähän salasa pirettävän liiketoiminnan kalustoon kaikkina vuarokaurenaikoina! Varaosapuali olisi niin kattava, että siältä löytyisi varaosat myäs laitteisiin jokka oot itte tehny ja luullu että ei saa varaosia kun oot itte tehny! Täältäpä saa siihenkin!
Hallisa olisi sisällä myäs testirata, josa myös talvella pääsisi kalustoa testaamaan lämpimisä olosuhteisa.
Hankkeen toteutuminen vaatisi savipeltojen pakkolunastusta myymäläkonseptin alta sekä myös rahaa paikallisilta sioittajilta. Saas nährä kui käy?

5

632

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen, tai ilmeisesti nyt jo koko Läntisen Euroopan suurin sikapitäjä kun ollaan, niin kaupalliset palvelut pitää kanssa olla kunnossa. Suurmyymälä on hyvä ratkaisu jolla liätekaluston saatavuutta varmasti parannetaan.

    • Anonyymi

      Luulen että perustettava virma olisi jokin tietokonekompuutterivirma? Aloitustekstisä kun ei mainita että olisi lietealan toimintaa harjoitttava.

      • Anonyymi

        Itse epäilen kalastustarvikemyymälää. Pitäjämme järvien kalastusvolyymi on kasvusuuntaista johtuen lietepirtillä järjestettävistä valtakunnallisista kalastustapahtumista. Myös muilla järvillämme kalastus on ollut nousujohteista, eli kalaa on noussut venheeseen!


    • Anonyymi

      Pikatien vieressä olevalle paska pitäjälle lisää paskaa että saadaan lisää paskaa eli ihmisiä edes poikkee siis ihan tällaista et Koitetaan saada pikkukaupungista jotenkin mukamas vähänkin parempi mut ei se noilla kaupoilla muutu vaan sillä et ihmisten asenteet muuttuu että ihmiset ei ole paskaa ja tämä pätee kyllä ihan jokaiseen muuhunkin pikkukaupunkiin. Koko ihmiskuntaan. Paskaa kaikki!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      185
      2680
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1122
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      73
      921
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      810
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      809
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      283
      767
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      88
      759
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      708
    Aihe