Milloin tajusit

Et pitää vältellä irl
19534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ai, pitäälö siihen jotenkin havahtua?

Äänestä

Hän sai tajuamaan.

Äänestä
  • Mikä siihen auttoi

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mikä siihen auttoi

    Auttoi? Tämähän on kidutusta. 💔

    Äänestä

En ole päättänyt vältellä. Jos olen paennut, se on ollut jännityksen aiheuttama pelkurimainen reaktio kun en oikein ymmärtänyt mitä tunsin. Ja miten vahvasti.

Äänestä

On vaikea olla ihmisen kanssa samassa paikassa, joka on satuttanut joko tahallaan tai tahattomasti. Uskon, että tarkoituksella, mutta toivon että tahattomasti.

Äänestä
  • Hyvin pohdittu.Jotkut vaan on sosiaalisesti rajoittuneita eikä osaa kommunikoida tilanteessa mikä on jännittävä.

    Äänestä

Minä en ole kuullut sinusta mitään pahaa sanovat juoksujalkaa

Äänestä
  • Ei niin koska he ovat niitä jotka sanovat pahaa

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ei niin koska he ovat niitä jotka sanovat pahaa

    Yritätkö psyykata? No hyvä, niin minäkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ei niin koska he ovat niitä jotka sanovat pahaa

    Varmasti osittain näinkin, mutta se kertoo myös siitä vaiheesta kun rapaa alkaa lentää tuulettimiin, niin kukaan ei halua muistaa niitä juttuja enää mitä antaumuksella jauhettu tai myöntää olleensa vain välikappale muiden pelilaudalla

    Äänestä

Pidät mua varmaan lihavana.

Äänestä
  • Mitä siinä millään pitämisellä on osaa paksu mikä paksu

    Äänestä

Silloin kun tiesin että hän on varattu.

Äänestä
  • Et ole yks ihminen koska se ei ole vältellyt hänen kaivattua.Hän päinvastoin opetteli elään kaivatun rytmien mukaan että pysty näkeen usein sitä.Ovatkin jo kumppaineita, kolmen kimppaa.

    Äänestä

En välttele mitenkään.

Äänestä

Ei tarvetta vältellä. Molemmat tulee ja menee arkensa mukaan ja jossain ulko-oven molemmin puolin kohdataan jos kohdataan. Ehkä ensi viikolla, ehkä sitä seuraavalla, ehkä ehkä ehkä sitä sitä sitä sitten joskus, kait.

Äänestä

En välttele, enkä näe mitään syytä vältellä.

Äänestä

En välttele siellä. Ollaan vaan ihan rauhassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Et pitää vältellä irl

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu