Trumpin vesipoka kiertää eurooppaa kuin jerusaleminsuutari ja luulee olevansa suurempiki herra.Tämän saa vielä ennenpitkää suomalsiset maksaa kalliisti,antaisi arvon toisillekin ja arvaa oma tilasi?
Trumpin vesipoika
14
374
Vastaukset
- Anonyymi
Mene sinäkin johonkin reissuun, kun noin ottaa kupoliin.
Tankero englannillakin pärjää..... - Anonyymi
Pitäisi pysyä takarivissä kun isot pojat neuvottelevat,ei ilmeisesti ole ymmärtänyt minkälaisen valtion edustaja on ja on myös tulevaisuudessa.Voi joskus joutua selittelylinjalle.
- Anonyymi
Olisahan se erikoista jos presidentti ei olisi eturivissä kun naapurimaa aloitti sodan ja uhkailee muitakin naapureita.Tarja Halonen kyllä olisi presidenttinä suu supussa mutta onneksi ei Stubb.
- Anonyymi
Stub on ymmärtänyt loistavasti roolinsa sotaa käyvän roistonaapurin suhteen.
- Anonyymi
Ei ole ymmärtänyt? Sinä et ole ymmärtänyt että Suomella on ylivoimaisesti eniten yhteistä rajaa EU ja Natomaista Venäjän kanssa joten presidentin pitääkin olla esillä neuvotteluissa isompien maiden kanssa.
Vaekka Tuppi onki porvaripuoluvveen kannattaja niin hyvin on hoetanna tehtävänsä tähän mennessä. Toevottavasti jatkaa sammaan malliin.
- Anonyymi
Onneksi ei Purra.
- Anonyymi
Herrat on herroja ja jätkät on jätkiä 🫡
- Anonyymi
Jätkiä enää ollut sitten 50- luvun.
- Anonyymi
Siinä puhuu vassulaisten vahva kannattaja..
Mee kremliin ja vie jätkämäisuys mennessäs
- Anonyymi
Tässä olis näille mepin tukijoille miettimistä ..
- Anonyymi
Kohta on vedestä pulaa.
Miten niin? Kianta täönnä vettä ja järvie siellä ja teällä. Suomessa ei tuu vesipulaa koskaan?
- Anonyymi00012
Kuumat naiset valmiina juttelemaan kanssasi 💋 https://Kim.hoty.lat/Kim#/?/?/5iathz26j
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996926Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116660SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1624962Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943874Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963811Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723717Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103532Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03240Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62069Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161649