H kirjaimella alkava mies

Anonyymi-ap

Nimesi alkaa H kirjaimella.
Rakastan sinua edelleen, mutta olen jättänyt sinut rauhaan. Joskus, herkkänä hetkenä, katson some kirjoituksiasi. Ethän ole vihainen?
Järkeä olen takonut päähäni ja tiedän, että emme sopisi toisillemme. Miksi rakastuin? Siihen en ole löytänyt vastausta. En rakastu helposti, joten jokin syy tähän on.
Rakastaisinko sinua kuitenkaan vielä, jos näkisimme jossakin? Rakkaus on jäänyt päälle, kun emme missään kohtaa. Olitko muuttunut? Todellisuudessa rakastuin muuhun, kuin ulkonäköösi. Komea olet, mutta rakastuin sinun ajatuksiin, puhetapaasi sekä käytökseen.
Sinussa oli myös piirteitä, mistä en pitänyt. Ne hukkuivat kaiken muun alle.

13

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaiken muun alle hukkuneet piirteet kuitenkin vaikutti olennaisesti?

      • Anonyymi

        Rakastan, näistä piirteistä huolimatta. Jokaisessa on jotain, mistä ei välttämättä pidä. Opimme elämään ja huomaamme parhaat puolet.


      • Anonyymi

        Hän ei rakastanut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hän ei rakastanut.

        Tuliko se selkeästi ilmi? Taas toisaalta, aikuinen ihminen vaistoaa ja varmasti huomaa toisen passiivisuuden.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuliko se selkeästi ilmi? Taas toisaalta, aikuinen ihminen vaistoaa ja varmasti huomaa toisen passiivisuuden.

        Kyllä.


    • Anonyymi

      Hannuko ?

      • Anonyymi

        Punakka ja hanakka oululainen???


      • Anonyymi

        Ei nimiä tänne.


    • Anonyymi

      Tuo ulkonäkö. Jos se ei ollut sitä, mitä halusi, niin muista seikoista huolimatta kyllähän tuo jossakin vaiheessa olisi alkanut tökkimään? Kumminkin toista katselee kokoajan.

      • Anonyymi

        Kyllä hän on komea. Monet asiat merkitsevät enemmän.


    • Anonyymi

      Ei tuosta saa selvää ketä tarkoitat ?

      • Anonyymi

        Mikään ei muutu, jos mitään ei tehdä.


      • Anonyymi

        Tuntui, että menetin hyvän ystävän.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      4028
    2. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      155
      3827
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      45
      3639
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2815
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      77
      2659
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1938
    7. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1455
    8. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      404
      1202
    9. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      12
      1198
    10. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      61
      1191
    Aihe