Hei,
Erikoinen juttu, kun saatiin Denver DTB 148 digiboksi asennettua ja toimii muuten erittäin hyvin, mutta ilmeisesti n. 3h jälkeen sammuu itsestään. Onko muilla samoja kokemuksia ja onko asetuksissa joku kohta, josta aikakatkaisun saa pois? Ongelma on suuri, koska tv vanhalla ihmisellä, joka ei itse saa enää päälle, jos sammuu itsestään.
DENVER DTB-148 DIGIBOKSI -sammuu itsestään?
Anonyymi-ap
2
251
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Meillä sama juttu, menee hermot.
- AnonyymiUUSI
Laitteissa on nykyisin kaikenlaisia virransäästöominaisuuksia. Jos laite sammuu, kun siihen ei ole 3 tunnin aikana koskettu, kyse lienee juuri tästä. Silloin laite toimii oikein. Opasta käyttäjää, että kaukosäätimeen pitää välillä koskea, vaihtaa kanavaa tai äänenvoimakkuutta tms.
Jos tuon 3 tunnin aikana on vaihdettu kanavaa tai tehty jotain muuta aktiviteettia, laite saattaa olla viallinen. Ota yhteys myyntipaikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774502Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112473- 1721655
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2441508- 1241400
- 1221307
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721229Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91221- 761212
- 35976