Mitä tälle ystävyydelle tapahtui? Tytöt olivat ihan bestiksiä aiemmin mutta nyt juuri ja juuri tervehtivät toisiaan. Oliko katiska-kohu liikaa Siepille vai liittyykö tähän joku mies?
Sara sieppi ja Sofia belorf
Anonyymi-ap
44850
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Ei ollut Katiska-kohu liikaa koska Sara puolusti Sofiaa vielä pidätyksen jälkeen. Sofia oli Saran ja tämän missiystävien porukoissakin Ruisrockin festarialueella kun sitten myöhemmin tuli se pidätys. Sara puolusti Sofiaa mm. että kaikki luulevat että Sofialle on vain tärkeintä merkkilaukut ja luksus mutta Sara sanoi että ei se niin ole. Vielä vuonna 2023 Sara oli Roopen kanssa Sofian synttäreillä ja Sofia oli myös Saran synttäreillä. Sofia oli jo siihen aikaan tuomittu huumerikollinen.
Täälläkin kirjoitettiin että kun Sofia oli Saran synttäreillä niin pyrki Pyrin lähelle ja kuvasi tätä stooriinsa.
Mut ei Sara ja Roope ollu yhdessä enää 2023?
Täällä kirjoitettiin myös että Sofia olisi majoittunut Pyryn asunnossa jonkun aikaa kun Pyry muutti Saran luokse mutta tiedä sitten että pitääkö paikkansa. Aika uskomattomalta tuntuu että olisivat huumerikollisen kanssa noin hyvissä väleissä molemmat.
Olisko Sofia jättänyt vuokrat maksamatta ja lähtenyt sitten Dubaihin?
Kyseessä oli tietenkin Sofian silloinen ja nykyinen bestis eli "julkkisten manageri" Roope.
Ahaa! Sekoitin nää roopet, sori. Roope on siis Sarankin bestis?
Varmaan liittyy joku jääkiekkoilija :D
Jos olivat väleissä vielä 2023 niin olisko viime vuonna tapahtunut jotain? https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/sofia-belorfin-ja-sara-siepin-kylma-kohtaaminen/1450075
Veikkaan että täyttä teatteria. Miten Sofia olisi mukamas sattumalta mennyt majoittuman viikonlopuksi samaan hotelliin missä Sara vietti viikonlopun. Sara ei vain halua tulla liitetyksi huumerikolliseen koska Saralla on statusta joka voi kärsiä. Ovat niin pitkäaikaisia hyviä kavereita.
Voihan olla että Sara nyt kun on itsekin parisuhteessa ei välttämättä hyväksy tuota Sofian tyyliä iskeä nimenomaan varattuja miehiä. Saraa ei haitannut vielä tuo että Sofia iski Stefun koska sen jälkeen puolustikin julkisesti Sofiaa ja kaveerasi tämän kanssa, mutta kun nyt itse on parisuhteessa niin ehkä ajattelee hieman toisin asioista. Että mitä jos Sofian tyylinen naikkonen tulisi siihen lähettelemään herutuskuvia ja yrittäisi saada hänen miestään?
Kuka haluaa olla ystävä naiselle, joka pyytää baariin ja maksattaa omat juomansa ja ruokansa ystävillään.
Mikä ihmeen "status"...?
Some on täynnä pissiksiä, mistä tämä "status" syntyy?
Kuten hyvin tiedämme, ei ole mitään "statusta.
Kaikki kiertää Sofiat kaukaa. Kukaan ei halua ongelmia.
Jos Sofia meinaa vikitellä Saran miestä ,eikös Sofialla ole sellainen tapa ,että ystävän mies omitaan keinolla millä hyvänsä.
Niin, eikös Martina ollut Sofian kaaso? Vai toisinpäin? Ou niitä aikoja
Mä epäilen että Sara on ottanut etäisyyttä Sofiaan ihan vaan imago-syistä. Saran maine on nyt hyvä, kirja sai hyvää palautetta ja yksityiselämä on kunnossa.
Sofian maine oli huono jo katiskan ja miesjuttujen takia, nyt entistä huonompi näiden epämääräisten Dubai-kuvioiden takia.
Jodelissa juoruttiin ettei mitään miljonääriä edes ole vaan Sofia on vanhoissa kunnon hummushommissa.
Kiinnostunut kuulemma Stagalasta
En tiedä kuka se on mutta tuskin Sofian tasoa.
Ja varsinkin kannattaa Saran pysyä kaukana jos Sofia on yrittänyt iskeä Pyryä.
Tasan 8v sitten Sara mietti instassa Sofian kanssa että kumpi on tiukempi, naisten ystävyys vai päällä olevat farkut. Varmaan voidaan nyt clousata tämä pohdinta ja todeta että farkut olivat tiukemmat.
Sara on myös sanonut joskus että merkkilaukut oli tärkeämpiä kuin alvit, kun aina menot verot ulosottoon kuten bestiksellään Sofiallakin. Onkohan saanut Stefun jälkeen jonkun maksamaan velkansa ja mitä on keksinyt selitykseksi noille vanhemmille miehille jos on ulostottoja. Laittaako vieläkin kaikki Martinan syyksi kuten Stefukin törkeän rattinsa syyksi sanoi että Martina alkoi meuhkaamaan ja sillä selitti kun lähti kännissä urheiluautolla Sofian luokse Helsinkiin, jossa Sofia jo odotti Martinan ja lasten kodissa.
Sara kertoi kirjassaan verosotkuista, oli tosi nuori eikä ymmärtänyt miten hommat toimi, lisäksi asioita hoitamaan palkattu kirjanpitäjä jätti pulaan ja totuus selvisi saralle liian myöhään. On maksanut kaiken itse takaisin ja pärjää nykyään hyvin.
Paitsi, että Seiskan mukaan niitä maksamattomia veroja ja ulosottoja oli kertynyt Saralle vielä viime syksynä. Itse kertoi somessa, että oli jättänyt maksamatta sähkölaskun ja sen takia asunnostaan laitettiin sähköt poikki. Ihanan luksusta.
Jaaha taas oli syy kirjanpitäjässä eikä suinkaan sarassa itsessään
Martina ja Sofiakin oli ystäviä. Martina oli jopa kaasona Sofian häissä. Sitten joku pikkumainen riita erotti, kun Stefan valitsi myöhemmin Sofian. Kannattaisi tehdä sovinto, kun tätä nykyä ovat samikset. Kumpikin tykkää Dubaista (sama hotelli), Malediivien merestä, Ibitzan merestä, hotelli Annasta ja ruskeasta mekosta.
Sofia on myöhemmin sanonut että eivät olleet ystäviä että ennemmin kavereita. Sofia taisi aika tavalla kadehtia Martinaa jo silloin. Sofia väitti että hän ei mennyt Miss Suomi-kisoihin siksi koska hänelle sanottiin että olisi kerrottu että on liian lyhyt. Syyttikö siitäkin Martinaa. No, sinne on minimipituus 168 cm ja siten myöhemmin Sofia kilpaili fitnessissä alle 168 cm. Olihan se ikävää kun tuotti pettymyksen äidilleen joka oli vienyt Sofian lapsena johonkin mallikisoihin ja äitinsä oli Sofialle kertonut että itse Makunen olisi sanonut Sofiasta että tuosta tytösä tulee vielä joskus Miss Suomi. Mutta ei tullut koska tuli liian lyhyt.
Sofia ja miehensä myös strippaaja eli Niko kaveerasivat Eskon kanssa silloin kun Martina jätti Eskon. Sofia oli jopa Eskon kanssa juontamassa jossain Sinkkulaivalla tai mikä lie sellainen ohjelma. Kyllä siinä on kuulleet Eskon itkemistä ja sitä kuinka haukkui Martinaa. Martina ei muuten kerro koskaan minkälainen Esko oli heidän suhteessa eikä paljon palaa siihenhään minkälainen Stefu oli. Aika vähällä päästää nuo miehet. Podcastissa kun Esko yritti jotain moittia Martinaa erosta niin Martina senverran sanoi että kyllä sussakin vikaa oli. Mutta ei kerro miehistä, Stefunkin päästi vähällä jopa kirjassaan vaikka olisi ollut vaikka ja mitä kerrottavaa. Mutta lasten takia tekee se että ei haukui heidän isiä. Lasten isät on kyllä jaksaneen haukkua lasten äitä.
..siis lasten äitiä eli Martinaa... Esko varsinkin mutta Stefun teotkin on jo niin törkeitä olleet ja vähäksi aikaa Sofia ja Seiskan toimittajat sai Stefun Martinan kimppuun julkisesti mutta lopetti aika lyhyeen kuitenkin sitten.
Martina ei ole tehnyt "sarasiepit" eikä lähellekään "helenakoivut".
Viivi Pumpasen jälkeen miss Suomen pituudesta on oltu tosi tarkkoja eli just silloin kun Sofia oli menossa kisoihin. Sofia on muistaakseni 163cm pitkä ja siksi kilpailu alle 168cm sarjassa fitnessissä.
Sun täytyy kirjoittaa kirja: tuhmat prinsessat.
Muistelen kans että Niko oli Eskolle vähän niinkun pikkuveli ja sen myötä martinasta ja sofiasta tuli kaverit. Yksi syy kaason valintaan oli se että Martina oli julkkis ja Sofia halusi kaiken mahdollisen mediahuomion. Muistatte varmaan Sofian häälookin joka oli kopsattu Kim kardashianilta.
Kimiä Sofia ihailee edelleen, ihan pari päivää sitten oli Kimin vaatemerkin vaatteissa.
Todellisuudessa aloittaja ei voi tietää heidän väleistään. Voivat pitää yhteyttä vaikka joka pv ja aloittaja ei sitä tiedä ☹️
Onhan se mahdollista mutta ei todennäköistä.
Serewah eli Sergei hehkuttaa Sofiaa nykyään tämän instassa. Haluaako päästä Sofian ja tämän ainoan bestiksen Roopen kanssa dinnerille vai haluaako Sofialta myös merkkilaukun koska Roopekin sai.
Mieti sitä tämä viikko!
Kaksi leikeltyä muumiota ja naurettavia pellejä molemat, kaikkea nekee, kun kauan elää.
Onks mitään kuulunut Saran ja veljensä reissusta ja mites siellä pärjäävät ?
Olivat vielä 2023 toistensa synttäreillä mutta nyt Sieppi esittää että ei enää olisi Sofian bestis.
Siepillä on mies niin siksi pitää Sofia pitää kaukana koska Sofia haluaa aina toisten naisten miehet itselleen.
Eikös se Didemin miljonääriperijämiehen kaksoiveli tapaillut ensin Sieppiä ja siksi Sofia alkoi sitä jahtaamaan.
Ehkä Saralle tuli mustasukkaisuus Sofian pyrkiessä Pyryn läheisyyteen juhlissa. Siihen taisi kaatua ystävyys.