Mercury

Mikähän vaivaa Mercury 60hv vm. -90:stä, kun ykköspytyn tulppaan keräytyy metallimujua? Käyköhän peli laihalla, vai onko peräti tyyppivika. Kone oli juuri huollossa.
2930
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Syy :Liian laiha seos,sytytysennakkoa liikaa;liian "jyrkkä" potkuri...Älä missään tapauksessa käytä konetta,ennen kuin vika on poistettu...Metalli on lähtöisin männästä,ja mäntävaurio on varma,jos ajoa jatketaan...(Kokemusta on.....)

Äänestä

Onko mainitsemasi ykköspytty kenties se päällimmäinen? Mikäli on, saattaapi syynä olla huono jäähdytysveden saanti. Kaverille kävi samanlaisessa moottorissa juuri näin, kone leikkasi kiinni ja mäntä meni melko huvittavan näköiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jarppa kirjoitti:

Mikähän vaivaa Mercury 60hv vm. -90:stä, kun ykköspytyn tulppaan keräytyy metallimujua? Käyköhän peli laihalla, vai onko peräti tyyppivika. Kone oli juuri huollossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu