Briteissä maalaillaan uhkakuvaa Suomesta – kylmäävä vertaus Ukrainaan.
Itse iltalehdet jakavat noistakin asioista kissan kokoisilla fonteilla uutisia, silmät ne on briteillåkin.
Eihän mitään, noin asia on, mutta kuinka paljon nämä kotoiset mediat saavat pahaa aikaiseksi, voi pian käydä niin että ei uusia palvelinhalleja tule tänne ulkomaalaiset rakentamaan.
Mutta vanha sanontahan menee näin, tyhmää sakotetaan, konkurssin partaalla heiluvat mediat myyvät varmaan äitinsäkin.
IS: Briteissä maalaillaan uhkakuvaa Suomesta
Anonyymi-ap
3
221
Vastaukset
- Anonyymi
Maalaillaan uhkakuvaa Suomesta? Kenelle Suomi olisi uhka vai olenko ymmärtänyt väärin?
- Anonyymi
Ilta-Soopalehtien toimittajat vaan halauavat kärjistää asioita, klikkiotsikoita tehdään kaikista aiheista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492023Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73956- 45937