Hei
onko Porissa käynyt viime päivinä aurinkopaneelien myyjiä mustalla Mercedes Benz sedan mallisella autolla? Noin kolmekymppinen mies ja samaa ikää oleva nainen. Tulevat pihaan ja kysyvät sähkökuluja vuodessa, nainen pyytää talon omistajan nimeä ja puhelinnumeroa matkapuhelimeensa ja lupaavat tulla seuraavana päivänä uudelleen. Eivät kerro minkä yrityksen edustajia ovat ja mitään aurinkopaneeleihin viittaavaa heillä ei ole mukana. Ovatko rehellisiä ihmisiä ja uskaltaako luottaa heihin. Jotenkin tänään rupesi pelottamaan koko kaksikko varsinkin, kun kaksikon käynnin jälkeen puhelimeeni tuli aiheettomia soittoja ja kun vastasin kukaan ei puhunut mitään. Lupasivat tulla huomenna uudelleen käymään, mutta taidan lähteä pois kotoa siksi kun tulevat.
Aurinkopaneelien myyjäkaksikko
3
170
Vastaukset
- Anonyymi
Onko nimet tiedossa ja rekisterinumero? Kannattaa katsoa ettei joku kiipeile katolla tiiliä särkien "arvioimassa" jotain katonpesuja omin lupineen.Kaikenlaista sakkia alkaa liikkumaan kun kesä on tuloillaan milloin katon pesu tekosyynä, milloin jokin muu.
Jokin veruke jonka kanssa voidaan kuvata taloa,lukkoja,hälyttimiä ja mahdollisesti kurkkia sisään arvioiden varastettavan roinan arvoa.Toinen porukka tulee rajan yli, käy varkaissa ja katoaa takaisin ennenkuin koppalakit keksivät missä nämä nerot menee.
Meille nämä eivät tule, oli myyntiartikkeli mikä vain.- Anonyymi
Joo heidän rekkarinsa on kyllä tiedossa kaiken varalta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo heidän rekkarinsa on kyllä tiedossa kaiken varalta
sie otit miun kilvet ylös kuuuule
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432987Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612921- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721644- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070