YLILÄÄKÄRIN PALKKA ON 12 000E KK KUN KANTA HÄMEESSÄ SE ON KAIKILLA HALLINNON LÄÄKÄREILLÄ 20 000E KK
???????
KYSYMPÄHÄN VAAN!
https://yle.fi/a/74-20161159
Miten on mahdollista että keskisuomen sote alueen
13
232
Vastaukset
- Anonyymi
Saahan sitä kysellä mutta miksi sellaista kyselet? Tuohon voi olla niin monta eri syytä.
- Anonyymi
Kyllä saa pyytää ,mutta hullu on joka maksaa!
- Anonyymi
Vain Afrikassa on enää tälläistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vain Afrikassa on enää tälläistä.
Nostetaan poliklinikkamaksu 200 euroon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nostetaan poliklinikkamaksu 200 euroon.
Nostetaan vaan. Mutta osaako ne sitten paremmin työnsä.
- Anonyymi
ei naivan kandeja vaan enemmän.
- Anonyymi
Naivan kandeja? Mitteepäs ne oikkeen mahtoopi olla?
- Anonyymi
Lyhyesti sanoen syy on kaiken läpäisevä punavihreys. En prkl mene mihinkään lääkäriin koskaan, kuolen kotona omia aikojani!
(Vertailun vuoksi huomio vastarannalta: Lahti nousi aikanaan maailmanmaineeseen, kun joku tajusi, että huono orkesteri ei ole paljon halvempi kuin hyvä orkesteri. Jyväskylässä ei ymmärretä, että huono terveydenhuolto ei ole paljon halvempaa kuin hyvä terveydenhuolto. Taitaa pitkän päälle olla jopa kalliimpaa.)- Anonyymi
Mitä enemmän lääkärit saa rahaa sitä useamman päivän viikossa ne työskentelee. Petteri just kerto.
- Anonyymi
Varmaan siksi että rotanpaskakaupungissa fasistit ovat nostaneet kaikki hinnat yli normaali saatikka pienituloistan.
- Anonyymi
Monet ihmiset eivät mene lääkäriin koska heidän pitää myös syödä. Syöpäjärjestöjen mukaan tilanne on järkyttävä. Politiikkojen mukaan asiat on hienosti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monet ihmiset eivät mene lääkäriin koska heidän pitää myös syödä. Syöpäjärjestöjen mukaan tilanne on järkyttävä. Politiikkojen mukaan asiat on hienosti.
Kuinka moni herroista otti rokotteet? Niimpä niin.
- Anonyymi
Sellaista se narsismi on, ja jumalakuvitelmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192532
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau391772Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221602- 1291488
- 681273
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3481184Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?701128- 891035
- 88905
- 123871