Kukaan muu nainen ei herätä minussa tunteita tai saa itkemään

Anonyymi-ap

Ei, vaikka olisin tuntenut useamman vuoden ja ollut läheisempi kuin sinun kanssasi. Sinä olet ventovieras, mutta saat mut itkeen kuin pikkulapsi, koska tiedän mikä potentiaali meissä olisi ollut. Ikävä jotain mikä ei ole koskaan edes ollut minun... näen silti miten meillä olisi 3 lasta, susta tulis varmaan joku ihana ihmisten auttaja psykiatri tai sosiaalialan työntekijä, musta taas aivan varmasti akadeeminen lahja maailmalle, tasapainotan sun rauhaisaa ja vakaata sielua epävakaudella , hauskuudella ja tunteella, mutta vaikka mä oon päälinpäin meistä se epävakaampi, niin tiedetään molemmat kumpi se on oikeesti, sä.

Ei kukaan muu ihminen herätä mitään tunteita, kun tuntuu, että kaikkien kaa täytyy olla joku maski, ja ei voi olla täysin sitä mitä oon, sä taas tunnuit sieluneläimeltä, jonka kanssa pystyisin jakamaan koko sieluni. Kerran jo vannoin sydämeni sulle.

Oon vaan pitänyt tunteita laatikossa, koska jos nää räjähtäis täältä pois, niin saattais tulla ydinräjähdys tai kolmas maailmansota, tänään raotin laatikkoa vähän ja sekin oli jo virhe, pillitin kuin lapsi. Jos antaisin tunteille todella vallan , siitä tulisi todella rumaa jälkeä, tiedät sen.

Oon rakastaja ja romantikko, rakastan täysillä väärää ihmistä, mutta sitä "oikeaa" ei edes ole.

13

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitkä kirjoitus hyvää Juhannusta

    • Anonyymi

      Montako lasta sulla on nyt?

    • Anonyymi

      Älä suotta itke

      • Anonyymi

        Itke vaan, se helpottaa. Ja avaa vaan se laatikko, tunteita kun on turha säilöä, ne on uusiutuva luonnonvara.


    • Anonyymi

      Olette nuoria niin miksi ette koita toteuttaa sitä potentiaalia?

    • Anonyymi

      Itken päivittäin hänen takiaan.. 🥺 En ymmärrä miten voin tuntea näin syvästi.

      T. Kalat naiselta Skorpioni miehelle.

    • Anonyymi

      Minä tiedän erään miehen kohdalla miten asiar ovat. . Sen vaan tietää, mutta se tietäminen on tuskaa. Ei helpota yhtään.
      Sitten tekis mieli tavallaan paeta pois tilanteesta.

    • Joo se itkeminen helpottaa. Nää laitto mutkin itkemään, siis 40 vuoden jälkeen. Että aikamoisia nää on. Meillä kun ei saanu lapsuudessa kotona itkee.

    • Anonyymi

      Molemmat rakastaa toisiaan ja vaikea tilanne... Se on melko kivuliasta, tiedän❤️‍🩹
      Janoan hänen kosketustaan enemmän kuin mitään.. Ja todella tiedän, että jos tunteille antaa vallan niin räjähtää. Menee elämä ihan uusiksi. Toki se on tapaamisen jälkeen mennyt muutenkin. Tein tänään töitä ja radiosta kuului puhu äänellä jonka kuulen. Se on vähän niinkuin hän mies joka voisi mulle laulaa sen. Alkoi hieman itkettää.
      Ja äsken kuulin tässä huoltoasemalla kappaleesta sanat: "sä et voi menettää mua."

      Mutta silti sitä kiusaa itteään.. Tiedät ehkä mistä puhun?

      Voimia sinulle. ❤️‍🩹❤️

    • Anonyymi

      Oispa ihan löytää herkkä romanttinen mies☺️mutta silti sellainen mies.

      • Anonyymi

        Aukeaisin kuin kukkanen🪷🌱


    • Anonyymi

      Olisi kiva kuulla ap taustoista enemmän. Itsellä tilanne vähän samanlainen yhden miehen kanssa, jonka kanssa ei edes kunnolla tunneta mutta välillä töissä kohdataan.

    • Anonyymi

      Ap taitaa olla se Pupu joka haikailee Ve*eran perään. Ymmärrä nyt jo, että se nainen ei koskaan ole ollut kiinnostunut sinusta. Hän on onnellisessa parisuhteessa ja sinä olet creepy stalkkeri.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2288
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2023
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1485
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1414
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      121
      1361
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1055
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      954
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      107
      904
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      78
      876
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      863
    Aihe