Karjalainen ei ole enää uutislehti, vaan aivan merkillinen vanhojen kansakoulujen sisistusopas.
Koivumaa sisustaa
Anonyymi-ap
14246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Lahomökit, koiran rakit ja kaikenlainen viherhömppä ja pride-friikit ovat karjalaisen suosikkiaiheita...
Muutamassa vuodessa hyvä uutislehti pilattu täysin. Taitaa Koivumaa olla jo eläketunnelmissa, kun antaa lehden luisua noin alamäkeen. Yrjö taisi sentään aikanaan huolehtia että hyvää jälkeä syntyi. Enää ei synny.
Mikäli joku lukijoista ei vielä satu olemaan asiasta tietoinen, alkujaan Joensuussa perustettu Ampparit on uutispalvelu, mistä varmasti löytyy vähintään kaikki tarvittava ja paljon muuta. https://www.ampparit.com/
Karjalaisen toimittajat on homppeliukkoja.Tyhmyys tiivistyy kun jakavat pe....
Ihmeen paljon kuitenkin Karjalaista taidetaan lukea kun siitä jatkuvasti ollaan arvostelemassa. Pääseehän tuosta huonosta/vanhasta uutistarjonnasta eroon kun hakeutuu muihin uutislähteisiin.
Harvemminhan sitä sellaista sanomalehteä tai muutakaan julkaisua maailmassa toimitetaan mikä olisi jokaisen mieleen. Pelkällä ammattikoulupohjalla en tietystikään kykene näin suuria asioita todistamaan, mutta siitäkin huolimatta rohkenen uskoa. Ehkäpä tämän palstan käyttäjien joukossa on parempaa tietoa ja olisikin mukava jos laittaisitte asiaan liittyvää tietoa, ellei peräti linkin ko. sivuille!
Viherhumppaan ja pride-hehkutukseen ym. sairaaseen propagandaan Koivumaalla ei ole mitään sanomista, vaikka varmaan kannattaakin niitä. Määräykset tulevat Mediapoolilta, jolle koko Suomen valtamedia on alistettu.
Miksi luet humppaa ja muita sairaita hehkutuksia? Lehdestä eroon pääseminen on verrattain helppoa.
Niin niin, mutta sitten ei voi ränkyttää tällä palstalla jos jättää lukematta!🤪
Ränkytän koska en saa rahoilleni vastiketta. Mutta nyt se loppuu.. ainakin viisi sukupolvea tilannut , minä pistän välit poikki. HS ja Ampparit riittäköön.
Ampparit onkin paras mahdollinen uutispalvelu mistä löytyy jokaiselle jotakin eikä uutisaiheista ole puutetta.
Pesäpalli on nyt karjalaisen mieliaihe.Puulaaki pallottelua.Yksi lyö ja yksitoista huutaa sekä mölyää.
Tekstiviestipalstallekin valitaan kaikkein älyttömimmät tuotokset, kuten että uuteen vesitorniin tulee ikkuna ja vettä puhdistavia kaloja!
Miksi tuollaista soopaa julkaistaan edes tekstiviesteissä, tuohan on ajatuksenakin ihan järjetön! Käyttöveden seassa kaloja suljetussa tankissa... HAH!!!
Miks`ei samantien ei sammakoita....🤪
TerveysSummit 22. lokakuu 2024 ·
"Vanha kansa tiesi, että sammakko kaivossa pitää veden puhtaana – vasta nyt tiede selittää, kuinka sammakkojen tuottamat peptidit estävät bakteerien kasvua." 🦎
Katso tästä lisää 👉🏼 https://terveyssummit.fi/s24-elias-hakalehto/
Siitä vaan sitten herra Hakalehto seuraajineen työntää sammakoita kaivonsa täyteen. Minä ja todennäköisesti moni muukin luottaa tähän seuraavanlaiseen tietoon enemmän:
Kaivoon eksynyt sammakko on yleinen bakteeripesäke https://yle.fi/a/3-9134111