🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞
Aurinkopaneelit kotiin ottaneille karu uutinen: Näin moni pettyi investointiinsa
Moni aurinkopaneelit kotiinsa asennuttaneista koki investoinnin kannattamattomaksi, paljastaa tuore selvitys. Paneeleita myydään aggressiivisesti kotimyynnillä ja kannattavuutta liioitellaanYksittäiset henkilöt mainitsivat, että myyntitilanne oli aggressiivinen ja paneelien asennuksen kannattavuutta liioiteltiin. Myyjän tekninen osaaminen koettiin puutteelliseksi eikä yhteyttä saanut, jos vikoja järjestelmään tuli.
Äänestä
Aurinkopaneelit kotiin ottaneille karu uutinen: Näin moni pettyi investointiinsa Mo
7
226
Vastaukset
- Anonyymi
Paneelit tuottaa hyötyä noin 4ooe vuodessa miinus kulut 15ooo e
- Anonyymi
Ei tuota kuin noin alla 3oo e tänään ei mitään kun aueinkoeimoaista
- Anonyymi
Maailma on täynnä virheitä, myös kirjoitusvirheitä. Ole sinä tyytyväinen itseesi kun olet niin virheetön. Asia tuli kyllä selväksi vaikka virhe löytyikin.
Virheistä oppii ainakin sipilän birheistä on opittu
Suomen kansa
Äänestä - Anonyymi
Paaneleiden tuotto ja hyöty vuodessa noin 400e
Kunnes in saatu sijoitettu hyöty maksettua,,sitä ennen vaan miinusta.
Äänestän SDP , en ole tyhmä- Anonyymi
"Äänestän SDP , en ole tyhmä"
😂
- Anonyymi
Mitä tämä tilastotieto isosta maasta, jossa on ollut aurinkopaneelit käytössä jo vuosikymmeniä, merkitsee Suomessa?
https://t.me/FreeEnergyTelegram/452097
Think first, Act Not. Don’t buy their killing fields agenda and protect your health from Cancerous products that will unfortunately Kill You cause of degenerative immune system.
Onneksi talvella saa olla rauhassa tuolta säteilyltä. - Anonyymi
Talvella paneelit turhat sähkö kallaita ja meen paljon huijausta mikä ei puhuta
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2614726Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii803177- 472503
- 342345
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451787- 971570
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘921341PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143985- 69978
- 99928