Tuulivoimamelu ei ole ainoa haitta mökkiläiselle

Anonyymi-ap

10

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja siivekkeet heijastavat valoa pyöriessään valoisalla (välke haitta). Kokoajan välkkyy silmissä jostain suunnasta. Tuulivoima on jäänyt jotenkin lasten kenkiin kuten kaikki kehitys mikä on tehty "kiihko silmissä".

      • Anonyymi

        Kumma kun täällä itäisemmässä Suomessa ei ole noista mitään haittaa. Kun katson oikealle ei näy muuta kuin vettä, vene, laituri ja metsää. Vasemmalla mökkitie ja metsää. Edessä on mökin seinä ja takana sauna.
        Missähän ne tuulivoimalat ovat? Ei näy, ei kuulu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kumma kun täällä itäisemmässä Suomessa ei ole noista mitään haittaa. Kun katson oikealle ei näy muuta kuin vettä, vene, laituri ja metsää. Vasemmalla mökkitie ja metsää. Edessä on mökin seinä ja takana sauna.
        Missähän ne tuulivoimalat ovat? Ei näy, ei kuulu.

        Nauti vielä kun voit tuosta, hetkenpäästä ne ropellit on sielläkin jotta datakeskukset saa sähköä.


    • Anonyymi

      Mitäs äänestätte hihhuleita

    • Anonyymi

      No onpahan taas joku silmillään kuuleva nibmyläinen käyttänyt tunnin elämästään moisen taideteoksen tekemiseen.

      Ei ole oma mökki, mutta yhdellä tutulla on mökki, jonne näkyy puolentusinaa myllyä. Eipä niiden lentoestevalot todellakaan valaise lapoja tms. kuten tuossa pelleanimaatiossa koitetaan väittää. Kuulemma silloin vähän kiusasi, kun pimeällä valot vilkkui random tahtiin, mutta se ongelma poistui, kun ne synkattiin vilkahtamaan samaan aikaan.

      Näitä vilkkuvia valoja on myös kännykkämastoissa. Ai niin, mutta mastoja on ollut jo vuosikymmeniä ja niihin on totuttu. Maisemaa pilataan ihan yhtälailla voimajohtopylväillä.... mutta näihinkin jo totuttu. Joten nimbyläiset ulisee nyt, perinteiseen tapaan jostain sellaisesta jota SAATETAAN rakentaa lähistölle

      Nimbyläisen mielenstä koko maailma pitää museoida 2 km etäisyydellä oman asunnon/mökin ympäriltä. Mitään ei saa lisätä, toisaalta mitään (esim. koulua/kauppaa/terveyskeskusta tms) ei myöskään saa ottaa pois.

      Melusta uliseminen näkyykin jo hiipuneen, kun moinen on moneen kertaan osoitettu pelkäksi keppihevoseksi. Melusta valittaa ne, jotka näkevät myllyn. Etäisydellä ei merkitystä. Siis "kuulevat silmillään".

      • Anonyymi

        Höpsis. Mun mökille myllyt ei näy mutta kuuluu kylläkin. Varsinkin kun tuulee sopivasta suunnasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpsis. Mun mökille myllyt ei näy mutta kuuluu kylläkin. Varsinkin kun tuulee sopivasta suunnasta.

        Kannattaa ostaa kuivan maan mökki ja kaataa puut 2 km säteellä sen ympäriltä. Muutoin joutuu kuuntelemaan tuulen suhinaa tai lintujen rääkymistä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kannattaa ostaa kuivan maan mökki ja kaataa puut 2 km säteellä sen ympäriltä. Muutoin joutuu kuuntelemaan tuulen suhinaa tai lintujen rääkymistä.

        Eli et ole tuulimyllyä nähnytkään? Paitsi kun iskä nosti korvista pöydän yli ja näytti televisiosta.


      • Anonyymi

        Tuo on kuvattu mökin pihasta kännykkäkameralla. Tiedän mökin ja kuvaajan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      117
      2140
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1275
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1167
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1127
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      186
      1033
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      94
      979
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      978
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      972
    Aihe