Putin, raukkamainen piski veti hännän koipien väliin kun piti tavata oikea presidentti.
Raukkamainen koira
11
394
Vastaukset
- Anonyymi
Taas täällä vingutaan asiasta mistä ei mitään edes YMMÄRRETÄ.
- Anonyymi
Pitääkö ymmärtää ääliöitä?
- Anonyymi
"Putinin viljelemän logiikan mukaan esimerkiksi eri maissa olevat venäjänkieliset vähemmistöt tai ulkomaille vastikään matkustaneet venäläiset ovat aina osa venäläistä maailmaa eivätkä he voi itse irrottautua Kremlin suojeluksesta.
Kirjoittajien mukaan venäjän kieltä puhuva ihminen kuuluu Kremlin käsityksen mukaan ikään kuin automaattisesti venäläiseen maailmaan. Tästä seuraa puolestaan se, että venäläinen maailma kuuluu itseoikeutetusti Venäjän asevoimien suojeluun.
– Riippumatta siitä, ovatko ulkomaille matkustavat venäläiset Putinia vastaan, hänen puolellaan tai täysin neutraaleja, Kremlin silmissä he kuuluvat venäläiseen maailmaan ja ovat siten oikeutettuja venäläisen maailman suojeluvelvoitteeseen, halusivatpa he sitä tai eivät."
Olisiko aika saatella venäläiset ja venäjää puhuvat... =>- Anonyymi
Äijä pitää metatasolla muita ihmisiä orjinaan ja karjanaan. Ei kunnioita muita kuin omaa itseään. Eipä ansaitse pennin vertaa kunnioitusta tuollainen äijä.
- Anonyymi
Venäläiset voisivat palata kapsäkkinsä ja suksia mäkeen täältä sivistyneestä maailmasta. Heillä on tilaa kyllä asustella omassa karsinassaan.
Ainakin itse heitin omat venäläiset vuokralaiset pihalle. - Anonyymi
minä heittäsin kaikki ukraanalaiset kotimaahansa muka sotaa pakosalla kyllä sielä länsi ukraanassa on ihan rauhallista. Täällä suomessa ne kerjäävät
- Anonyymi00012
Näin tekisin minäkin
- Anonyymi
nyt ne presitentit tapaavat ja päättävät miten se ukraina jajetaan siihen ei auta mitä eu vikisee se on ihan oikein
- Anonyymi
Annetaanko jonkin 149 miljoonaisen laiskanpulskean kansan määräillä muita mauta. Lapsellista touhua.
- Anonyymi
muka oikea presitentti joutas sinne raatteen tielle niinkuin enne ne molottajat
- Anonyymi00010
Vai niin Putin kusee läpi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3884385Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032725Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei172264Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit162012Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511932Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181868- 1201836
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419