Euroviisut

Kumpikohan menestyy paremmin Erika Vikman vai suomalaisyhtyekaj.
Erika edustaa Suomea ja pidän hänelle peukkuja koska tää Kaj edustaa ruotsia
Mitä veikkaatte
14359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

KAJ

Äänestä

Kaj menestyy koska sopivan lapsellinen kappale ja jää mieleen. Erikan esityksen vasta eilen kuuntelin, enkä saanut siitä oikein otetta, luulin, ettei kappale vielä ollut vauhtiin päässyt mutta sitten se jo loppui, onko siinä mitään vetävää poljentoa, tai ehkä liian hiljaisella kuuntelin?

Äänestä
  • Kuuntele tuo, jos haluat kuulla heidän sinun mielestä ei lapsellista osaamista

    https://youtu.be/G7p2ju8Gk_I?si=Uq1UAeZGvAxvmbTf

    Aivan mahtava. KAJ on todella kovan luokan osaaja ja laulaja melkoinen talent.

    Tänään pitää äänestää KAJ myös Suomen ykköseksi äänestyksessä .

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kuuntele tuo, jos haluat kuulla heidän sinun mielestä ei lapsellista osaamista

    https://youtu.be/G7p2ju8Gk_I?si=Uq1UAeZGvAxvmbTf

    Aivan mahtava. KAJ on todella kovan luokan osaaja ja laulaja melkoinen talent.

    Tänään pitää äänestää KAJ myös Suomen ykköseksi äänestyksessä .

    Juu olinkin tämän nissanin jo kuullut, hieno väännös klassikosta, taito ainakin riittää! Niin tarkoitin lapsellisuudella, että menee lapsiinkin kuin häkä mutta kaikille sopii ja varmasti ääniä kerää, eikä voitto yllätys olisi.

    Äänestä

Molemmat loistavia tyylissään!
Nyt kuitenkin kaikki äänestämään illalla Kaj:ta, kun Erikaa ei voida äänestää! Kyllä ruotsalaiset tunnistaa menestyvät biisit.. Suomalaiset on sen verran itsekkäitä, että täällä Kajn porukkaa ei olisi ikinä äänestetty kisaamaan Euroviisuihin syystä, että ovat ruotsinkielisiä suomalaisia...

Äänestä
  • Joo, annettaisiin Suomalaiset kyllä tyhmä kuva itsestämme, jos KAJ ei olisi meidän ykkönen äänestyksessä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Joo, annettaisiin Suomalaiset kyllä tyhmä kuva itsestämme, jos KAJ ei olisi meidän ykkönen äänestyksessä.

    Ehkä näin,mutta se ei edusta suomea vaan ruotsia

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ehkä näin,mutta se ei edusta suomea vaan ruotsia

    Ei niin, mutta on Suomalainen

    Äänestä

Ihan kuraa musiikkia koko Euroviisujen sisältö. Ainut hauska asia Euroviisuista on nähdä jälleen kerran se, että leikki oli jo neljällä raajalla kävellessämme yksi keskeinen vuorovaikutuksen muoto.

Äänestä

Hyvä, kun ei kumpikaan pärjännyt. Loppuu tuo tyhjän paskan höpötys.

Äänestä

Erika ei pärjännyt. Euroviisut on nimittäin laulukilpailu. Ei pornokilpailu.

Äänestä

Paras ja taitavin artisti voitti. Hyvä! Hekumanhuudoilla taas ei oikein pitkälle mennä, vaikka vanhemmat ikäluokathan muistanevat nuo puhkikuluneet saksalaiset pornoelokuvat Ich kommeneineen. Ruotsin haitarihumppa puolestaan oli ihan kiva ja viihdyttävä, eli sijoituksensa ansaitsi se.

Äänestä
  • Musiikillisesti Itävalta oli omaankin korvaan paras, mutta taas esityksen puolesta pari muuta. Kokonaisuutena voitto menin oikeaan paikkaan. KAJ oli Erikaa parempi joka suhteessa. En oikein tykännyt koko saunaideasta enkä kaikista esityksen yksityiskohdista mutta silti ja sai ansaitsemansa sijan, kun taas Erikaa hehkutettiin suhteettoman paljon, tulos ei yllätä.

    Minusta Viro ei olis ansainnu 3. sijaa typerällä sanoituksella eikä esityskään ollut kummonen. En ole musikaalinen mutta silti särähti joissain kohdin korvaan ettei laula läheskään niinku pitäisi

    Aikalailla sattumanvaraiset arpajaiset nuo viisut, sillä koskaan ei tiedä millaisella biisillä voittaa (rauhallisesta balladisti Lordiin ja hyvinkin villeihin esityksiin) ja ammattiraaditkin jaksaa yllättää. Tehostetekniikka ja sen sisältö, siis muu kuin artistin visuaalisuus, vaikuttanee nykyään myös paljon. Sitten woket ym. ideologiat vaikuttaa myös liikaa

    lajijasuris

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kumpikohan menestyy paremmin Erika Vikman vai suomalaisyhtyekaj.
Erika edustaa Suomea ja pidän hänelle peukkuja koska tää Kaj edustaa ruotsia
Mitä veikkaatte

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu