Minkähän vuoksi ämpäripäät(ps) kannattavat Ruotsia edustavaa rantabörjien hanurihumppaa ennemmin kuin Suomen ja Tampereen upeaa Erikaa?
Ämpäripäät ja euroviisut
Anonyymi-ap
38470
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Ehkä "hyvän hallitusohjelman" vuoksi.
Ps-eliitti oppinut jo sujuvasti tanssimaan sunfatirallalei -piirileikkejä.Heja heja!
Kyllä päärsyistä tulee nyt fiinejä.
Ikävä että Presidenttikin sanoi kannattavansa Ruotsin kappaletta
Koittakaa nyt hyvä luoja jo viimein tajuta, ettei presidentti voi kannattaa julkista irstailua, moraalittomuutta ja säädyttömyyttä!
Suomessa näyttää olevan moraalin rappiotila!!!
On todella rappiotila koska muuten ei voisi olla näin läpimätää hallitusta.Ämpäripäät ja "jeesus-persut" ovatkin parhaita moraalinvartijoita ja muiden kivittäjiä.
Menestystä Erikalle mutta surullista on että murhaajavaltio saavat osallistua.Kertoo ihmiskunnan mädännäisyydestä.
Olisikohan syynä se, että KAJ:n kannustajat ovat sivistyneitä ihmisiä joille moraali ja säädyllisyys ovat vielä arvossaan!! Ja jotka arvostavat iloista musiikkia joka ei ole irstailua!!
Nämä "korkean moraalin" vartijat näyttävät olevan sitten hyvin epäisänmaallisia.
Euroviisutkin menivät pilalle kun suomalainen ilmaisämpärikansa otti ne haltuunsa. Uussuvaitsemattomuus puhkesi kukkaansa.
Älä Sossu jaksa vinkistä.
Ei ymmärrä. Osaako joku tulkata persua?
Pitäisi olla suomi-nilken sanakirja.
Siis nyt voittaa Norja Euroviisut, kyllä.
Toivotaan Erikalle nyt onnea ha menestystä. Kirjoittanut myös syrjimisestä, kiusaamisesta, mikä on ikävä asua ja valitettavan totta Suomen maassa. Jokaisella lapsella pitäisi olla koulurauha, kuten työpaikoillakin työrauha. Erikalla lisäksi oikein hyvä teema, jojon myös uskonnolliset henkilöt ovat lähteneet mukaan, tukemaan, koska emme enää elä 50 -lukua ja on hhvö asia että puhutaan aiheesta avoimemmin, elämän jaikki ilot kun ovat niitä normaaleja asioita.
PS on esittänyt "pakko-ruotsin" poistamista opetusohjelmasta. Itärajan tuntumassa on argumentoitu, että ruotsin opiskelu on pois venäjän opiskelusta.
Venäjän aggression myötä, PS on joutunut outoon välikäteen. Asiaa korostaa suomenruotsalaisen kulttuurin menestys Euroopan laajuisesti. PS:n linja, "kasvot säästäen", johtanee kannanottoon: "Mitään vieraaseen kulttuuriin liittyvää ei tule opiskella!"
Det är sant att nyfördiden är ganska trevligt att prata svenska också. Det är konstigt att människor pratar tillssmmams med. Svenska språk är lät, tycker jag och alla virastor o också i kyrko r o också till exemple i biblioteker ärkul att diskutera på svenska, ellei hur?
O i detta sidor också. Människor tycker så mycke i konstiga saker, finska är svårt nånstans, o sen kan vi Prata o (och) skriva på svenska:D
Nu ska vi gå.Mahtaa ämpäripäitä harmittaa jos Erika menestyy.
Nej, tycker ja
Äldre människör, ganska dom tycker inte erika, men ja vet det inte. Dom pratar svenska inte också tror jag.
Tykkäsi yleisö erikasta. Sijalla 6 nytten
Sijalla 9 nyt
Ei riittäneet äärioikeiston äänet nostamaan murhaajia voittoon.
"Haittaisänmaalliset" äänestivät Ruotsia ja Israelia.
Israel masinoinut valtavan propagandakoneiston äänestykseen.Yhdestä liittymästä pystyi äänestämään 20 kertaa ja tätä äärioikeiston koirapillit toitottivat.
Ketä kiinnostaa ? homojen ja lesbojen juttu
Persuja, ja urakalla tuntuu kiinnostavankin.
Mua kiinnostaa..kahvin juon..Ihana ilma ja kesäinen päivä , lenkkiä heittää , ehkä käydä salilla ja iloita viusutuloksesta.. Kuten huomennakin:)
Joku persu oli kiivennyt toripolliisin lakin päälle ja lähettänyt kuvan iltalehteen.Muka Erika fani vaikka varmasti oli äänestänyt murhaajia.
Perus snappaaja ihan eduskunnassakin. Tämmöseen ollaan noita hömpän hömppiä laskettu. No ei tarvise ihmetellä ä.ö.n määriä näillä "edustajilla"
Erika upposi, mutta teennäinen viesti eikä surkea biisi uponnut tuomaristoon.
Ämpäripäillä on sellainen yleisviha kaikkea hyvää kohtaan.
Eiköhän se koko "ämpäripäiden" politiikka ole rakennettu vihan ja olkiukkojen varaan.
Varsinaisia isänmaan pettureita nämä Vöyriläiset.Asuu Suomessa ja silti edustavat Hurreja.
Letkeä ja menevä musiikki näillä ä.pärimiehillä. Tykkään. Paljon tuovat iloa minulle.
Hyviä ne on
nojoo, ei ollu vaikea päätös että äänestääkö umpi feministiä vai hurreja