Täällä oli joku päivä sitten tosi kaunis ja rakkaudellinen teksti

Anonyymi-ap

Luin sen ja hetken aikaa kuvittelin, että se olisi voinut olla juuri häneltä juuri minulle. Minut täytti niin syvä rauha, että nukuin sinä yönä yli 8 tuntia. Sitä ei tapahdu juuri koskaan.

Seuraavana päivänä realismi palasi minuun ja vakuutin itseni siitä, että se ei todellakaan ollut minulle häneltä. Typerää oli edes kuvitella niin. Sitä seuraavana yönä nukuin vähän yli 4 tuntia, mikä on minulle normaalimpaa.

Nukkuisin yöni varmasti paljon paremmin, jos hän rakaistaisi minua, ja minä saisin rakastaa häntä. Niin paljon se ajatus hänen lämmöstään minua rauhoitti.

8

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elämää se vaan on. Valon ja varjon vaihtelua. Toivon että olipa sinulla rakas tai ei, hän tai ihan joku muu uusi ihastus, joka sinun elämääsi ilmestyy, niin opettele puhumaan itsellesi lempeästi. Ole sinä itse se paras lohdutus, jonka voit saada. Arvosta itseäsi vaikka kukaan muu ei arvostaisi. Ainakaan sillä hetkellä. Kaikki kääntyy parhain päin. Ajallaan. Ja muistathan aina että Taivaan Isän Rakkaus ei koskaan häviä. Vaikka hän koettelee, ei Hän hylkää. Hän nostaa ja kantaa. Lohduttaa ja auttaa. Sinuakin:) ⚓✨🩷😘

    • Anonyymi

      ❤️❤️❤️

    • Anonyymi

      Rakastit itseäsi tuona yönä. Nyt olet taas vajonnut synkkyyteen.

    • Anonyymi

      Rakkaus parantaa, mutta täytyy myös osata rakastaa itseään.

      • Anonyymi

        En usko, että pystyn siihen koskaan. Eikä ole rakkautta, joka parantaisi, joten vaihtoehdot ovat aika vähissä.

        Parempaa viikonloppua palstalle.


    • Anonyymi

      Joo itsensä rakastaminen on yllättävän vaikeaa. Sitä piiskaa ja arvostelee rajusti. Voisi olla lempeä itselle, se on tavoite niin ehkä osaisi olla lempeämpi myös muille. Nimimerkki liian ankara muille ja myös itselle. Ehkä nämä ovat ikuisuusasioita.

      • Anonyymi

        Kun käy tarpeeksi pohjalla, tulee empaattisemmaksi muita kohtaan, mutta ei aina itseään kohtaan.


    • Anonyymi

      Koskettavasti muotoiltu.

      Tunnistan myös tuon rakkauden rauhoittavan vaikutuksen. Tai kokemuksen siitä, että joku rakastaa, vaikka olisi pelkkää kuvitelmaa. Rakkauden puute taas aiheuttaa hätää, etenkin jos se yksi tietty on ihan tuossa noin, mutta henkisesti kaukana.

      Toivotaan, että saadaan rakkautta <3
      (ja osataan antaa sitä!!)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      188
      1351
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1158
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      874
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      870
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      790
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      49
      753
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      722
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      47
      670
    Aihe