Minkä alku on astrologian oivaltaminen?

Anonyymi-ap

Arvelen, että se on tehdä planeetasta rauhallisempi, jotta varsinainen kohde: avaruusmatkailun alku voisi tulla, koska pois planeetalta pääsy vaatii korkeaa teknologiaa, jota saadaan vakaiden olojen kautta, ettei kaikkea pommiteta hajalle, eikä mihin hyvänsä planeetalle luultavasti voi mennä asumaan, vaikka muuten asuinkelpoinen olisikin.

Sitä voi verrata lapsiin, jotka menee metsään rakentamaan majan, ja sitten tulee se, joka asioista tietää, ja kieltää rakentamasta sinne, koska maasäteily on negatiivista ja sairastuttavaa.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Maas%C3%A4teily
vs.
https://www.maasateily.com/maasateily/

2

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sen, että nimi on ruumiille, luonnenimi on mielelle.

      Kansalaisuus kertoo mistä tulet.
      Luonneidentiteetti kertoo mihin olet menossa.

    • Anonyymi

      Valtio tietää ihmisten syntyvän "hevosen selkään", muttei ohjeista ottamaan hevosta suitsista kiinni, tai kerro miten hevosta hallitaan. Miksi?

      Kuten olen todennut: Henkilö joka ei tunne eläinmerkkiään, voi olla vaarallinen, koska merkin voima toimii hänen älynsä ylitse, ja vaikuttaa mm. tunteisiin. Se joka tuntee merkkinsä, on kuin pannoittanut eläimensä hyödykseen. Eläin ei pääse yllättämään, koska sen periaate tunnetaan.
      Kuten ulkomailla sanotaan, kun ovat hölmöilleet, etteivät tienneet mikä heihin meni. Mutta ei se, että heihin olisi jokin mennyt, vaan se, mitä heissä jo oli.
      Mutta ne, jotka eivät asiaa tunne, eivät voi muuta kun toistaa tuota alkukantaista kysymystä, eli he nostavat sen sanoneen opettajakseen, jolla voi olla vielä vähemmän älyä kun heillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      193
      3579
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      57
      2237
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      376
      2220
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      43
      2082
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1501
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1251
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1213
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      460
      1202
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      121
      1063
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      59
      1014
    Aihe