Onko mahiksia?

Anonyymi-ap

Moi lepakot, bisset ja muut! Minulla on päätä rassaava ongelma nimittäin minä 17vuotias, maskuliininen muija on ihastunut/ihastuu itseään +10v vanhempiin naisiin.
Aloitin ryyppäämisen ja muun nuorisolle tyypillisen rietastelun melko aikaisin ja nykyään ei kiinnosta yhtään lähteä kavereitten kans juhlimaan yms. Tuntuu, että olen nähnyt ne kuviot. Haluan vaimon, kivan talon maalta ja oman perheen. Oman ikäiset tytöt eivät tunnu yhtään samalta, kuin mitä huomattavasti vanhemmat naiset.
Mitä luulette onko näin nuorella (edes vuoden päästä) mitään saumaa vanhempiin naisiin? Vai menenkö kotiin kasvamaan ja rakennan talon yksinäni.

10

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ota vaan aikalisä ja koita vaikka tunnistaa sukupuolesi. 👍

      • Anonyymi

        Eiköhän tässä käynyt sukupuoli ilmi. Jollet ymmärrä lukemaasi, voin kertoa hänen olevan nuoren naisen.


    • Anonyymi

      Hyvin todenkäköisesti kasvat ko.vaiheestasi yli.
      Mitä yhteistä sinulla on aikuisten naisten kanssa? Oot niin nuori että ehdit ihastua, mokailla, kokeilla ja muuttaa elämänsuunnitelmiasi (ja taloprojektiasi) vielä monta kertaa. Vanhemmat kaipaavat vakautta ja henkistä kypsyyttä kumppanilta, mitä 17v naisenalulla ei ole, vaikka siltä tuntuisi.
      Sitten vielä, sinua 10v vanhempi nainen, joka haluaisi seurustella kanssasi, ei varmasti ole mikään tasapainoinen nainen. Sellaiset ovat luultavasti epävakaita, manipuloivia tai lapsellisia, niin, etteivät kelpaa oman ikäisille ja saalistavat sitten nuoria. Huomio ei ole kunnioitusta eikä rakkautta.
      Kaikkea hyvää elämääsi ja oman ikäisiä deittejä kesääsi!
      :)

      • Anonyymi

        Ihan yleisestikin tulen paremmin toimeen itseäni vanhempien ihmisten kanssa. Oman ikäisten kanssa menee aina ns sukset ristiin etenkin arvomaailman kanssa.
        Ja todellakin toivon, että tämä menee ohi, vaikka on useampia vuosia kestänytkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihan yleisestikin tulen paremmin toimeen itseäni vanhempien ihmisten kanssa. Oman ikäisten kanssa menee aina ns sukset ristiin etenkin arvomaailman kanssa.
        Ja todellakin toivon, että tämä menee ohi, vaikka on useampia vuosia kestänytkin.

        Älä välitä tuosta edellisestä kommentoijasta, joka luulee tietävänsä paremmin mitä haluat ja tunnet


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä välitä tuosta edellisestä kommentoijasta, joka luulee tietävänsä paremmin mitä haluat ja tunnet

        Totuus voi sattua eikä se on aina kaunista kuultavaa. Jättäkää nuoret rauhaan.


    • Anonyymi

      Äskeinen Ap:lta

    • Anonyymi

      Ymmärrän sinua, kun parikymppisenä huomasin tuntevani vetoa itseäni huomattavasti vanhempiin naisiin. Tai heihinkin. Haaveilin viisikymppisen naisen sylistä. Omat luokkakaverit tuntuivat vähän lapsellisilta peruskouluaikaan, olisin mieluummin ollut vaikka opettajien seurassa. Myöhemmin itselläni melkein samanikäinen kirjeystävä, joka myös tykkäsi vanhemmista naisista (naisena). Että on meitä muitakin samanlaisia ollut ja on :)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6208
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5687
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2703
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2128
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1828
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe