Moi lepakot, bisset ja muut! Minulla on päätä rassaava ongelma nimittäin minä 17vuotias, maskuliininen muija on ihastunut/ihastuu itseään +10v vanhempiin naisiin.
Aloitin ryyppäämisen ja muun nuorisolle tyypillisen rietastelun melko aikaisin ja nykyään ei kiinnosta yhtään lähteä kavereitten kans juhlimaan yms. Tuntuu, että olen nähnyt ne kuviot. Haluan vaimon, kivan talon maalta ja oman perheen. Oman ikäiset tytöt eivät tunnu yhtään samalta, kuin mitä huomattavasti vanhemmat naiset.
Mitä luulette onko näin nuorella (edes vuoden päästä) mitään saumaa vanhempiin naisiin? Vai menenkö kotiin kasvamaan ja rakennan talon yksinäni.
Onko mahiksia?
10
223
Vastaukset
- Anonyymi
Ota vaan aikalisä ja koita vaikka tunnistaa sukupuolesi. 👍
- Anonyymi
Eiköhän tässä käynyt sukupuoli ilmi. Jollet ymmärrä lukemaasi, voin kertoa hänen olevan nuoren naisen.
- Anonyymi
Hyvin todenkäköisesti kasvat ko.vaiheestasi yli.
Mitä yhteistä sinulla on aikuisten naisten kanssa? Oot niin nuori että ehdit ihastua, mokailla, kokeilla ja muuttaa elämänsuunnitelmiasi (ja taloprojektiasi) vielä monta kertaa. Vanhemmat kaipaavat vakautta ja henkistä kypsyyttä kumppanilta, mitä 17v naisenalulla ei ole, vaikka siltä tuntuisi.
Sitten vielä, sinua 10v vanhempi nainen, joka haluaisi seurustella kanssasi, ei varmasti ole mikään tasapainoinen nainen. Sellaiset ovat luultavasti epävakaita, manipuloivia tai lapsellisia, niin, etteivät kelpaa oman ikäisille ja saalistavat sitten nuoria. Huomio ei ole kunnioitusta eikä rakkautta.
Kaikkea hyvää elämääsi ja oman ikäisiä deittejä kesääsi!
:)- Anonyymi
Ihan yleisestikin tulen paremmin toimeen itseäni vanhempien ihmisten kanssa. Oman ikäisten kanssa menee aina ns sukset ristiin etenkin arvomaailman kanssa.
Ja todellakin toivon, että tämä menee ohi, vaikka on useampia vuosia kestänytkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan yleisestikin tulen paremmin toimeen itseäni vanhempien ihmisten kanssa. Oman ikäisten kanssa menee aina ns sukset ristiin etenkin arvomaailman kanssa.
Ja todellakin toivon, että tämä menee ohi, vaikka on useampia vuosia kestänytkin.Älä välitä tuosta edellisestä kommentoijasta, joka luulee tietävänsä paremmin mitä haluat ja tunnet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä välitä tuosta edellisestä kommentoijasta, joka luulee tietävänsä paremmin mitä haluat ja tunnet
Totuus voi sattua eikä se on aina kaunista kuultavaa. Jättäkää nuoret rauhaan.
- Anonyymi
Äskeinen Ap:lta
- Anonyymi
Ymmärrän sinua, kun parikymppisenä huomasin tuntevani vetoa itseäni huomattavasti vanhempiin naisiin. Tai heihinkin. Haaveilin viisikymppisen naisen sylistä. Omat luokkakaverit tuntuivat vähän lapsellisilta peruskouluaikaan, olisin mieluummin ollut vaikka opettajien seurassa. Myöhemmin itselläni melkein samanikäinen kirjeystävä, joka myös tykkäsi vanhemmista naisista (naisena). Että on meitä muitakin samanlaisia ollut ja on :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 951996
- 571929
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351