🇷🇴 No, he tekivät sen. EU onnistui puskemaan läpi tämän massiivisen vaalipetoksen, jota johtivat Macronin Ranska, Moldova ja tietenkin Romanian valtio
Vaikuttaa siltä, että olimme liian naiiveja ajatellaksemme, että he sallisivat Romanian kansan pitää vapaat vaalit, heille oli liikaa vaakalaudalla.
Tänään olemme kokeneet, kuinka Romanian kaltainen hallinto voi manipuloida kokonaiset vaalit ulkomaisten toimijoiden, kuten Ranskan, Moldovan ja EU:n, avulla ja päästä pälkähästä.
Kaikki tämä tapahtui EU:n sisällä, joka väittää puolustavansa arvoja, kuten "demokratiaa", mutta todistettavasti kymmenillä dokumentoiduilla äänestyspetostapauksilla tuki ja tuki hallintoa, joka manipuloimalla joukkotiedotusvälineitä, väärinkäyttämällä valtion instituutioita ja vaalipetoksia manipuloi presidentinvaalien tulosta.
Tiedämme tietenkin, että jokainen hallituksemme, Ranskan tai Moldovan tekemä dokumentoitu petostapaus jätetään huomiotta kaikissa tuomioistuimissa, niin kansallisissa kuin kansainvälisissäkin.
Tämä tapahtuu kuukausia sen jälkeen, kun kokonaiset vaalit peruttiin väitetyn Venäjän puuttumisen vuoksi, ja tähän päivään mennessä viranomaiset eivät ole esittäneet yhtäkään todistetta tämän väitteen tueksi.
Teimme parhaamme, koko Romanian korruptoitunut järjestelmä oli meitä vastaan, mutta järjestelmää vastaan, joka toimii omaa kansaansa vastaan, voi tehdä vain rajallisesti.
Emme aio luovuttaa.
Jumala siunatkoon Romaniaa 🇷🇴
Romaniassa EU-diktatuuri otti vallan
4
133
Vastaukset
- Anonyymi
ja edelleen ei kuulu kankaanpään palstalle koko asia. ootte te kyllä vajaata sakkia menkää jo hoitoon.
- Anonyymi
Turhaa romanialaiset miltään 39878 jumalalta mitään apua saa.
Jopa lännen suurlehdet sanoo vaalin olleen vilpilliset. edelliset vaalit piti mitätöidä kun naapurin Zelensky kiljui Venäjän niihin vaikuttaneen. Nyt vaikutti Ranska ja EU:n loputtomat salaiset rahastot.
Bukarestin suurimmilla äänestysaueiden äänestyspaikoissa jaettiin rahaa ja valmiita äänestyslistoja uurniin pudotettavaksi nimillä. - Anonyymi
Saatte nähdä että sinne ryntää presidentti ja puoli hallitusta syleilemään ja hymyirvistystä pitämään "voittajan" kanssa.
- Anonyymi
On niin köyhä maa Romania ettei kiinnosta ääriokeistoa, ei ole valtiolla mitään nopeasti ryöstettävää omaisuutta minkä voisi siirtää omiin nimiinsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683119
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)743024Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682880On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632564Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli392047- 601647
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181629- 351605
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,241580- 591546