Hieman minua naurattaa

Joidenkin pitää facessa poseerata saamansa kalan kanssa😂
Ihan niinkuin muut ei olisi saanut eikä nähneet kaloja..
4211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo, yksi typerimmistä kansanperinteistä. Kaiken maailman pöljät tuovat itseään julki kuvissa kalojensa kanssa.

Äänestä
  • Katos kun joillain on harrastus mitä esitellä sulla vaan täällä kyttääminen

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Katos kun joillain on harrastus mitä esitellä sulla vaan täällä kyttääminen

    Olkoon harrastus mutta mitä niitä kaloja esittelemään.
    Ensin ne kiskotaan vedestä rannalle ja niitä kuvataan ja sitten lasketaan takaisin veteen. Sama kala voi jopa samana päivänä jäädä toisen kalastajan koukkuun ja sama homma, pönötetään naama punaisena kalan kanssa kuvassa.

    Äänestä

Toista se on minulla. Minä söin äsken 900g ranskalaisia, paketin kivikylän lihapullia. Perunasalaatti rasiallisen, kylmää maitoa litra. Nam.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joidenkin pitää facessa poseerata saamansa kalan kanssa😂
Ihan niinkuin muut ei olisi saanut eikä nähneet kaloja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu