Kun kävin metsä töissä lähdin töihin jo klo: 4.00 oli tömaalla klo: 5.00 olin siellä 2-3 h kunto ei enään niin hyvä kuin 30 vuotta sitten 6-9 h joka päivä.Aika tulee pitkäksi milloin kaupat aukeavat ,Pitäisi saada ostettua rautaa,pultteja,muttereita omasta hyllystä ei ole tätä kokoja pienempiä kokoja löytyy .Harvemmin tarvitsee tätä kokoa työkohde joka pitää saada valmiiksi saa maalata sen se on väliaikaiseen työkäyttöön tuleva työkalu .🔩.
Autovaraosaliikkeet ja k- rauta saisivat olla jo auki klo:7.00
Anonyymi-ap
3
492
Vastaukset
- Anonyymi
Työssä käyvänä mielestäni liikkeet saisi olla mieluummin ilta kuuteen saakka auki, että niissä kerkiää käydä ja samoin virastot ja pankitkin.
Kuudelta kun lähtee aamulla töihin ja kotia palaa neljän viiden kieppeillä iltapäivästä, niin ruokakauppa on ainut, mihin ehtii.
Varsinkin lauantain aukioloajat saisi olla pidemmät, viikonloppuisin ehtii paremmin kauppoihin. - Anonyymi
Ennenkaikkea myyjiä näihin ! Joutuu ootteleen myyjän kans asiointia niin kauan että siinä ajassa hakee jo ylivieskasta. Ootteleppa ite jotaki mutteria 20 min.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3201802Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751284Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831277- 1341147
- 79937
- 85881
- 48833
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro118794- 48780
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60736