Taas se joka keväinen vitsaus on alkanut. Palmun paska-autot ajavat pelloille sitä haisevaa mönjää. Eikö tähän touhuun nyt jo viimein saisi jotain tolkkua sillä ympäristöhaitta ja ilmastonlänpeäminen on se suurin ongelma. Onko vika maanviljelijöissä vai Nousiaisten sikalassa.....
Sianpaskan levitys
9
597
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä kun ilmasto lämpenisi vähän ja vaikka paljonkin. Olemme maksaneet siitä jo vuosia. Joko nyt lämpenee vai onko vieläkin ”tämä arpa ei voita” tilanne?
- Anonyymi
Ilmastonlämpeneminen ei ole huono asia, mutta se paskan haju on.
- Anonyymi
Valitus sikalaan on tehonnut ja ajot ovat loppuneet.
- Anonyymi
Vai olisko kuitenkin nyt vaan niin että sianpaska on päässyt loppumaan.
- Anonyymi
Nousiaisten sikala on kultti maineessa ja pääsee kohta jopa Trumpin tukemien firmojen listoille.
- Anonyymi
Paska-auto aamulla ojassa Nousiaisten tiellä.
- Anonyymi
Kai ne paskat on jo pois kerätty vai jätettiinkö tienvarteen haisemaan?
- Anonyymi
Nousiainen on se syypää eikä koske Maskua mitenkään.
- Anonyymi
Masku olisi voinut torpata sikalan, mutta ei sitä tehnyt niin siksi myös Masku mukana tässä ongelmassa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1256227Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635151SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133632Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213200SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352509Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT882245