Kastraation on todettu raitistavan tehokkaammin kuin lääkehoito, AA-kerho tai Minnesotahoito.
Pelkkä päihdeongelmaisten kastraation pelko raitistaa. Muslimimaissa alkoholin käytön paljastuttua kyläyhteisössä tai sairaalassa käytetään ns. siimamenetelmää, jotta alkoholisti ei voisi enää levittää siemeniään.
Suomessa tulisi luoda pelkovaikute aloittamalla kastraatiot Puohitiellä.
Kastraatio ei ole tarpeen Asdn tapauksessa, koska hänen ei siitä lapsia vaan laskee siemenensä mieluummin
viemäriin. Hänen tapauksessaan homma hoituisi rivakalla käsivarren liikkeellä ja koivuhalolla.
Kastraatio päihdenongelmaisten hoidossa
7
223
Vastaukset 7
- Anonyymi
Tässä nyt ei ole dokumenttia tästä aiheesta. Kuulostaa kyllä vähän natsilta. Mutta arabeista mallia ottaen, suosittaisin ensin ympärileikkausta, joka Jeesus-lapsellekin annettiin. Voitaisiin tämän jälkeen harkita muitakin ratkaisuja koettuun ongelmaan. Sima-menetelmä kuulostaa asialliselta. Simaa, sekä Aa-kerhoakin ehkä mahdollisesti. Yksilöllisiä ollaan kaikki, niin jokaiselle omansa ratkaisu.
- Anonyymi
Voi voi. Mitä enemmän vaikeutettaisiin ihmisen elämää, niin suurella todennäköisyydellä se taitaisi vain lisätä alkoholismia ja päihdeongelmia.
Monet kun juovat, tai käyttävät muitakin päihteitä sen takia, kun elämä on " niin kurjaa ", asiat ketuttaa, ja kaikki menee päin hel...ä.
Kastraatio ei poistaisi ongelmaa, voisi käydä samoin kun kieltolakikin aikanaan aiheutti, juominen vain lisääntyi.- Anonyymi
Näin on. Kyllä se kohdepiste on aluin jossain muussa, kun siinä alkossa.
- Anonyymi
Oulussa Peltolassa on jouduttu kokeilemaan perseen tulppausta, koska homostelutaipumus on villinnyt paikalliset sontasepot, ukkomiehet ja joutomiehet. Tulppauksen ainut haittapuoli on ulostaminen suun kautta, joka saattaa järkyttää sivullisia esimerkiksi marketin jonossa tai kadulla, mutta merkittävästi vähemmän kuin hevostelu.
Tulppaukseen käytetään joko luomutuote käpyä tai keilapalloa riippuen kuinka kauan hevostelu on jatkunut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411917Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101312- 1011067
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66771
- 33662
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69532Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13528- 78511