kuukaudessa Tullille ylimääräistä menoa. Rajat auki!
https://yle.fi/a/74-20161974
450 000 euroa
10
197
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että pysyvätkin kiinni!
Ei tarvetta availla edes kokeeksi.
Kiertäköö petri viron kautta ryssiin sukuloimaan!- Anonyymi
Ei ole Petri ehdottanut rajan avaamista kokeeksi. Se on Tullin jukolaisten pääluottamusmies Jari Nieminen, jonka mukaan valtioneuvoston kannattaisi pohtia yhden raja-aseman avaamista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole Petri ehdottanut rajan avaamista kokeeksi. Se on Tullin jukolaisten pääluottamusmies Jari Nieminen, jonka mukaan valtioneuvoston kannattaisi pohtia yhden raja-aseman avaamista.
Voin vain kuvitella mikä se yksi olisi.
- Anonyymi
Kyllä ne rajat täytyy saada auki että pääsee tankille ja veli venakot hakemaan oltermannia!
Muistakaa miten hyvin olikaan asiat ennen koronaa.
Kiva ol venäjällä vierailla ja niin ystävällistä kansaa- Anonyymi
höpöhöpö
- Anonyymi
Raja on jo auki, länteen. Muualle sen ei pidäkään olla auki enää koskaan
- Anonyymi
Ala mennä sinne sitte!
- Anonyymi
5,4 miljoonan ylimääräiset vuotuiset maksut maksettaviksi. Onhan meillä vielä varaa nipistää köyhiltä...
- Anonyymi
Pakkolomalle tai kenkää toimettomille tulliporukalle Niinhän se käy tavan duunarille jos ei ole töitä
- Anonyymi
”– Henkilöiden oikein sijoittautuminen on nyt tärkeää. Työntekijävaje on enemmänkin Helsingin satamissa ja Helsinki-Vantaan lentokentällä, Turun ja Naantalin satamissa ja Torniossa rajalla, Rakshit luettelee.”
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1964852
- 373352
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.332877Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412758- 252408
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192098Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311800Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411742Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.801414