Rooli auttaa narsistia vaimentamaan häpeää ja itseinhoa, joita hän pohjimmiltaan tuntee. Narsisti ei itse tajua, että kyseessä on suojakuori.
– Tällaisella narsistilla on ylimitoitettu nöyryytetyksi tulemisen pelko. Hänelle kaikki tappiot tai toisten epäily ovat nöyryyttäviä. Hän pelkää, että paljastuu, kuinka mitätön hän itse asiassa kokee olevansa. Tällainen henkilö suojautuu sitä vastaan aggressiivisesti.
Älä enää raivoa kun myönnä tämä
3
175
Vastaukset
- Anonyymi
on mukava seurata kun väität vastaan narsistille ja epäilet hänen tietonsa oikeelisuutta.ensin tulee mahtava selitysten määrä ja kun hän huomaa että kukaan ei noudata hänen tahtoaan,alkaa narsistin leuka vipattamaan, silmät verestää ja valuu vettä.lopulta koko ihminen vapisee kiukusta kun häntä ei totella.tuli totaalinen tappio.todellisuudessa narsistin tietomäärä on hyvin huono mutta hän on mielessään kehitellyt teorioita millä voi alistaa niitä jotka ei uskalla sanoa vastaan.todistappa narsistin keromus vääräksi niin näet naurettavat seuraukset.siksi narsisti haluaa määrätä perheessä koska heikompi osapuoli,usein vaimo,ei uskalla sanoa vastaa ukon köriläälle.tietää seuraukset.turpiin tulee että tukka lähtee.näin käyttäytyy väkivaltainen narsisti.
- Anonyymi
Poliisille sitten tieto,jos käsiksi käy .
- Anonyymi
Monesti narsisti on hovissaan myös toisen manipuloijan sätkynukke. Ei raivoaminen yksistään ole tietämättömyyttä ja psyykkisten haavojen peittelyä. Siellä hovissa on "säännöt" niin narsisti, joka itse saattaa olla hyväksikäytty toimimaan halutulla tavalla, puolustaa hovinsa käyttäytymissääntöjä ja päämäärien saavuttamista myös raivoamalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4093457Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151571En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n851379- 1101377
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991348Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591306- 481199
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi811115Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa291007- 34913