On lestadiolaiset ja körttiläiset ja sitten SDP.

Anonyymi-ap

SDP on jonkilainen uskonlahko. Näin se täytyy olla. Ei muuten ihmiset kannattaisi demareiden puheita, eikä lakkoilua tai jonottamista. Sosialismia. Kuka kannattaa sosialismia? Sitähän SDP edustaa.

SDP on uskonlahko, johon hurahtaneet ovat melko kuuliaisia ja nöyriä, kun suostuvat mihin vaan aatteen tähden. Ei ihan tervejärkistä hommaa, mutta hommaa kuitenkin.

Lappeenrannan torin laidassa on SDP:n kuvajainen. Kaksikerroksinen tiilirakennus, mikä on tyhjää täynnä. Vähän niin kuin Imatrankosken businesskeskus. Sosialismi on uskonlahko, jossa luullaan, että "rahaa on", kun politbyroo niin sanoo. Porukalla päätettiin ja pulinat pois. Ei sovi omilla aivoilla ajatteliville.

7

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikein . Nyt Suomi siirtyy. Venäjän malliin mikä on hyvä .

      • Anonyymi

        Sinne mennään nykyhallituksen johdolla.


    • Anonyymi

      Sosialistit ovat isänmaan pettureita. Sitä hyökkäys Eduskuntaa vastaan on. Siitä esimerkkinä satamien sulkeminen kuukaudeksi. 25 000 työtöntä lisää. Lakkojen takia SSAB:n miljardi-investointi puhtaaseen vetyyn meni Ruotsiin. Kiitos Teollisuusliitto ja AKT. Yhteiskunnan syöpiä. Näiden nostamat osingot verolle. Eivät ole yleishyödyllisiä vaan yhteiskuntaa vahingoittavia yhteisöjä. Osingot verolle.

      • Anonyymi

        Putinistien juttuja, persut.


      • Anonyymi

        Mene hoitoon!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene hoitoon!

        Mene itse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene itse.

        Sinulle vink vink.
        Skitsofrenia on yleensä nuorella aikuisiällä alkava vakava psykiatrinen sairaus. Skitsofrenialle ovat ominaisia erilaiset harhaluulot ja aistiharhat sekä usein myös tunneilmaisujen poikkeavuus tai latistuminen.

        Noin 1 % ihmisistä sairastuu skitsofreniaan elinaikanaan – määrä on sama lähes kaikissa kulttuureissa. Miehet sairastuvat skitsofreniaan yleensä 20–28 vuoden iässä ja naiset keskimäärin muutamaa vuotta vanhempina. Skitsofrenia voi kuitenkin alkaa jo lapsena tai murrosiässä, joskus harvoin myös keski-iässä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      53
      3532
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      29
      2944
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2594
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      76
      2494
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2221
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2202
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1696
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1593
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1515
    Aihe