Kotkan kaupunginpuutarhuri

Anonyymi-ap

Mikä oikein tässä mättää, että ei saada tähän hommaan sellaista henkilöä joka sitoutuu pitemmäksi aikaa tehtävään.

16

605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Teija Marjamäki kertoo, että hänen tavoitteensa oli edistää ilmastoasioita Kotkassa."
      Niinpä. Ehkä tuollainen ilmastonmuutoksesta saarnaava, kotkalaisia veronmaksajia syyllistävä ja pikkuisia mikrometsiä perusteleva maailmanparantaja ei ole paras tekijä hoitamaan Pohjoismaiden upeimman puistokaupungin puistoja? Siis puistoja eikä mitään mikrometsiä? Tai sitten sai Nurmijärven seurakunnalta vain rahakkaamman tarjouksen?

      Voi myös olla että legendaarisen Heikki Laaksosen saappaat ovat niin suuret täyttää että Teijan jalat olivat yksinkertaisesti liian pienet niihin?

    • Anonyymi

      Heikki Laaksonen on syypää. Hänen omasta mielestään kukaan ei ole osannut tehdä mutään oikein hänen jälkeensä.

      • Anonyymi

        Jokos se räkiminen silmille taas alkoi ?


    • Anonyymi

      No kyllä nyt on ihmisillä taas ongelmat :D että ihan KAUPUNGINPUUTARHURIN työsuhteet ahdistaa ja kiukuttaa!

    • Anonyymi

      Palkkaa lisää, niin johan alkaa sitoutua henkilö työhönsä.

    • Anonyymi

      Huippubiisi Tuomari Nurmiolta🤣

      "Hullu puutarhuri hosuu
      isot sakset käsissään
      Leikkaa joltain jalan,
      joltain nenän, joltain koko pään
      Maahan raudan kyntämään
      se kylvää myrkkyjään
      eikä säästä yhtäkään
      joka tielle osuu"

    • Anonyymi

      Palkatkaa siihen hommaan Kotkalainen Päivi, niin homma tulee hoidettua.

      • Anonyymi

        Päivi olisi paras tässä kylässä ja tuntee Kotkan.


    • Anonyymi

      Laaksosen puistot ok, mutta nuo kivimöhkäleet imeline teksteineen ja teräspömpöösit ympäri kaupunkia ovat osoitus lapsellisesta innokkuudesta asiaan, jota ei hallitse.
      Ehkä Kotka on ikävä kaupunki tulokkaille, kun omat nerot ovat niin suuria?

      • Anonyymi

        Kivitauluihin kaiverretut iskelmäsäkeet ovat tosiaan aika outoja elementtejä.
        Eikö ole luotettu että ihmiset osaavat nauttia näistä hienoista näkymistä ja maisemista ilman ohjailua. "Kotkassa pitää tuntua ihan Junnulta!"


    • Anonyymi

      Minusta ainakin on hauska se kivi siinä punaisen talon vieressä misdä lukee Junnun sanoitus: Sen näkee naamasta kun lakkaa saamasta.

    • Anonyymi

      Nyt on saatu. Alkaako esim metsäpuolella kellokalle palaa töihin, tätä on vartuttu.
      Miten hanskat liittyy pölliin

      • Anonyymi

        Eläkeläisenä metsurina kysyn mikä peli on kartelli, kuuluuko lauta vai scamplee


      • Anonyymi

        Puunkaatoa Kotkassa, paljonko kaupunki maksaa puunkaatajille tässä tauksessa pölkylle, kuka seuraa laskutuksia mihin teot perustuu.
        Onko pölkyt joita toinen pölkky kaataa - kenen omaisuutta jos kaadot suoritettu kaupungin alueella?, on hyvä että pölkyllä menee hyvin on pelit ja koneet.
        Puuttuuko puistotoimelta työn johtoa joka seurasi kastoja/laskutuksia
        Meneekö pölkyt minne, saadit rahathan kuuluisi kai kaupungille
        Mielestäni tässä on korjaamisen varaa jopa niin paljon että itse pölkky korjataan pois
        Tähän voi varmaankin työpäällikkö /, itse asiassa uusi päällikkö vaikuttaa


    • Anonyymi

      Joo kun eivät tiedä kenelle kuuluu kaadetut puut, onko jaken-sornikkasn- vai kenrn
      Kaataja saa maksun kaupungilta. Myyjä saa kaadetuista pois korjatuista n 90e motti jos kenelle menee rahat

      • Anonyymi

        Tarkoittaa varmaan hanskaa, joka kaataa puita? Ajaa uudella lava autolla, väittää ettei ole pöllin kanssa muuta kuin tuttuja
        Kirjoittaa sillan alla puumies


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      355
      6997
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      75
      5989
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      195
      5483
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      84
      4270
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      56
      3476
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      69
      3427
    7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3393
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      58
      3346
    9. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      37
      3084
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      13
      2316
    Aihe