Kyllä ne on keskellä peltoja eikä mitään kunnon palveluja 70 km säteellä.Vaatisivat täyden perus remontin.Yli viiteen kymmeneen vuoteen ei mitään isompaa tehty.Nyky vuosina omistaja vaihtunut harvakseen, nytkin omistaa saksalainen elikkä huonompaan kuntoon tulee menemään,huomanneet Isojoen korjauksen tulevan eteen,niin on päästävä eroon.
Kaukana luonnon keskeltä sarakylässä vuokrattavana rivitalo asuntoja
10
582
Vastaukset
- Anonyymi
Monikulttuurisuutta vaalivalle Pudasjärvelle olisi nyt gaazalaisia tarjolla .
- Anonyymi
maaseuvulla ois satoja ja tuhansia hyväkuntosia taloja pakolaisille mutta ei ne pakolaisetkaa tuu sivukylille. Lähtevät huuvon kanssa takasi jos semmosta ees ehottasi.
- Anonyymi
Eihän pakolaisille kelpaa kuin uusi asunto joka on kokonaan kalustettu ja kodinkoneet uusia sekä kodin elektroniikka uusinta huutoa muuten alkavat meitä haukkumaan rasistiksi.
- Anonyymi
Sarakylässä on kuitenkin vireä Rauhanyhdistys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sarakylässä on kuitenkin vireä Rauhanyhdistys.
Halleluja
- Anonyymi
Sieltähän puuttuu tämän päivän vaatimusten mukainen lika kaivo järjestelmä,ei 70 luvun alussa tehty enää vastaa tämän päivän lakea.Kesä helteellä ohi mennessään kaivosta tulee tielle asti paskan hajut, ympäristö tarkastajan käydessä paikalla ei tulis kuin sanomista ja kaikki tulis uusittavaksi mahdollisimman pian.
- Anonyymi
Kai siinä on joku oja lähellä mihin sakokaivon voisi tyhjentää?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kai siinä on joku oja lähellä mihin sakokaivon voisi tyhjentää?
Sarjoja vieressä mihin menee ja sitten livojokeen.
- Anonyymi
Onko kohtuullinen vuokra esim kaksiosta ?
- Anonyymi
Aivan kohtuuton niistä home kämpistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18711458
- 585459
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462737- 402385
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131861Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441815Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut291624Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411460Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61436Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v381387