Ilmaisjakelu lehdet

Anonyymi-ap

Ei ole tullut Raumalaista ja Uutisraumaa pariin viikkoon. Tuli mieleen että tarvittaisiinko noita enää jatkossa lainkaan.

6

677

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luovuin myös Facepookista, nyt kone on tosi nopea ja sivut vastaavat tosi hyvin!

    • Anonyymi

      Ai, ettei viikkoihin. Meillä ei ole näkynyt kuukausiin.

    • Anonyymi

      Monesta paikasta myös Eurajoella päättyi ilmaisjakelut. Lähetin monta kertaa sähköpostia ja lopulta sain vastaukseni: "Ei kuulu jakelualueeseen". Kuitenkin mainostavat: 'Jaetaan joka talouteen Eurajoella'.
      Jakelufirma kusee silmään mainostajia ja ilmoittajia.

    • Anonyymi

      Raumalainen ilmoitti ilmestymistauosta, joten sen ei pitäisi olla yllätys, että lehti on jokusen viikon tauolla.

    • Anonyymi

      Olen laskenut, että kolmisenkymmentä Raumalaista on tänä vuonna jäänyt tulematta. Tänään taas kerran jäi SK-LS:n täyspeittojakelukin saamatta.
      Ei voi kuin ihmetellä, miksi moisia lehtiä ilmestyy, kun niitä ei asukkaat saa! Paitsi jos maksat SK-LS:n, saat lukea digilehden.
      Miksi ilmaislehti ei ole ilmaiseksi luettaivssa, kun kyseistä lehteä ei kerran jaeta kaikille? Miksi kukaan mainostaa moisissa lehdissä, joiden mainoksia ei suurin osa ihmisistä koskaan näe?
      Kun SK osti LS:n, meni maku koko lehteen, sillä se on täynnä porilaisten uutisia ja mainoksia.
      Samoin UutisRauma on pelkkää porilaisuutta, joten sen jakelusta en välitäkään. Raumalainen oli ainakin ennen sen verran tasokas, että sitä haluaisi lukea.
      Mutta kun kaikki keskittyy Poriin, kukaan ei välitä siitä, ettei jakelu Raumalla toimi. Joku kuitenkin saa siitä rahat, vaikkei töitään teekään.
      Voisiko joku perustaa Uuden Länsi-Suomen, jossa jatkettaisiin vanhan lehden hyvää tarinaa ja tasoa?
      Laitoin paljon toiveita UutisRauman varaan, mutta täysi huti se oli.
      Terveisin Taas ilman lehtiä ja mainoksia jäänyt

    • Anonyymi

      Lue v~ttu netistä ja lopeta se vinkumine

      Tai voit ite men jakaa talkoopalkal.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      201
      4251
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      58
      3022
    3. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      89
      1638
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      18
      1296
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      12
      1274
    6. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      23
      1067
    7. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      8
      1066
    8. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      47
      1023
    9. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      234
      1012
    10. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      49
      956
    Aihe