Kaikkien maiden pitää tunnustaa Palestiinan valtio

Anonyymi-ap

koska, kun se on tehty, sen jälkeen Israel kävisi aina sotaa Palestiinaa vastaan eikä esim. Hamasia vastaan. Asiat olisivat selkeämpiä ja yksinkertaisempia. Jos sitten esim. Gazan alueelta ammutaan raketteja Israeliin, Israel voi vastatoimenpiteenä tuhota koko Palestiinan alueen. Koska sellaista sota on, esim. toinen maailmansota, jossa Saksa ehti tuhoutua kokonaan ja Japanikin olisi, mutta ymmärsi antautua ensin. Se on sodan sääntö, sodan laki.

4

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos hyökkää toiseen maahan, pitää ottaa huomioon se, että saattaa itse tulla tuhotuksi.

    • Anonyymi

      Jerusalemin temppelikin on tuhottu moneen kertaan historiansa aikana.

    • Anonyymi

      Onpas typerä otsikko. Enpä tiennytkään,että sellainen valtio on olemassa kuin palestiina.Missä kyseisen valtion rajat mahtaa olla?? Milloin saanut itsenäisyyden?? Näihin ei taida olla vastauksia,elikä ei ole mitään tunnustettavaa,kun ei ole edes kyseistä valtiota olemassakaan kuin palestiina. Israel on kylläkin valtio ja näkyy kartalla. Enpä löydä kartalta palestiinan vasltiota.

      • Anonyymi

        On se kumma kun väkisin länsimaat ajavat kahden valtion mallia. Palestiina ei edes halua kahden valtion mallia.Haluavat koko Israelin alueen. Typerää vouhotusta kahden valtion mallista. Nyt olisi aika Euroopan päättäjien käyttää järkeä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      211
      12000
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8238
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      60
      6398
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      178
      5319
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5020
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      51
      4543
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      121
      4472
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      123
      3998
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      83
      3472
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      58
      2059
    Aihe