Kaikkien maiden pitää tunnustaa Palestiinan valtio

Anonyymi-ap

koska, kun se on tehty, sen jälkeen Israel kävisi aina sotaa Palestiinaa vastaan eikä esim. Hamasia vastaan. Asiat olisivat selkeämpiä ja yksinkertaisempia. Jos sitten esim. Gazan alueelta ammutaan raketteja Israeliin, Israel voi vastatoimenpiteenä tuhota koko Palestiinan alueen. Koska sellaista sota on, esim. toinen maailmansota, jossa Saksa ehti tuhoutua kokonaan ja Japanikin olisi, mutta ymmärsi antautua ensin. Se on sodan sääntö, sodan laki.

4

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos hyökkää toiseen maahan, pitää ottaa huomioon se, että saattaa itse tulla tuhotuksi.

    • Anonyymi

      Jerusalemin temppelikin on tuhottu moneen kertaan historiansa aikana.

    • Anonyymi

      Onpas typerä otsikko. Enpä tiennytkään,että sellainen valtio on olemassa kuin palestiina.Missä kyseisen valtion rajat mahtaa olla?? Milloin saanut itsenäisyyden?? Näihin ei taida olla vastauksia,elikä ei ole mitään tunnustettavaa,kun ei ole edes kyseistä valtiota olemassakaan kuin palestiina. Israel on kylläkin valtio ja näkyy kartalla. Enpä löydä kartalta palestiinan vasltiota.

      • Anonyymi

        On se kumma kun väkisin länsimaat ajavat kahden valtion mallia. Palestiina ei edes halua kahden valtion mallia.Haluavat koko Israelin alueen. Typerää vouhotusta kahden valtion mallista. Nyt olisi aika Euroopan päättäjien käyttää järkeä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5686
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      99
      4885
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4844
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2459
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2380
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2032
    7. 115
      1985
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1637
    9. 383
      1397
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1243
    Aihe