Miksi niin moni on täällä ja kylällä kateellinen Teboilin johtajan menestykselle? Reilu ja rehellinen yrittäjä, minusta 👍
Miksi niin moni on kateellinen?
24
926
Vastaukset
- Anonyymi
Ketkähän ne nyt on kateellisia? Minä kun en ole kuullut kenenkään mitään sen suuntaista puhuvan? Kerrohan nyt oikein tarkkaan ja täsmällisesti, niin tietää sitten muutkin asiasta! Jos joku on sattunut mainitsemaan jotain tuon suuntaista -enemmän tai vähemmän tosissaan- niin sinä se otat täytenä totena kaiken ja kiireesti tulet kirjoittelemaan palstalle omia kuvitelmiasi, niin kuin ne mukamas olisi tapahtuneita tosiasioita.
Tämän jälkeen esiinnytkin omien väitteidesi todistajana ja lähetät kymmenkunta huuhaatasi puoltavaa viestiä ikään kuin ne olisi muiden ihmisten lähettämiä.
"Taivas varjele..mitä sieltä tulee! - Anonyymi
Ihan hyvä, polttoaineketju vain väärä.
En tankkaa rahaa venäjän sotakassaan.☝️- Anonyymi
Miks ukrainalaiset sit tankkaa teboililta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miks ukrainalaiset sit tankkaa teboililta.
Ukrainalaisissakin on paljon putinisteja ja tänne tulleet miespuoliset ilmeisesti kaikki.
- Anonyymi
Teboil-huoltoasemien polttoaineet, kuten bensaa ja dieseliä, tuodaan Länsi-Euroopasta ja Nesteen jalostamolta. Teboilin polttoaineet eivät ole peräisin Venäjältä.
Suomi ei ole venäläisen raakaöljyn varassa, vaan bensiini ja diesel tuodaan merkittävässä määrin Ruotsista ja muualta Länsi-Euroopasta. Teboil-moottoriöljyt valmistetaan Suomessa Haminan voiteluainetehtaalla. Suomeen tuodaan raakaöljyä pääosin Norjasta, ja myös Baltian maista ja Ruotsista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teboil-huoltoasemien polttoaineet, kuten bensaa ja dieseliä, tuodaan Länsi-Euroopasta ja Nesteen jalostamolta. Teboilin polttoaineet eivät ole peräisin Venäjältä.
Suomi ei ole venäläisen raakaöljyn varassa, vaan bensiini ja diesel tuodaan merkittävässä määrin Ruotsista ja muualta Länsi-Euroopasta. Teboil-moottoriöljyt valmistetaan Suomessa Haminan voiteluainetehtaalla. Suomeen tuodaan raakaöljyä pääosin Norjasta, ja myös Baltian maista ja Ruotsista.Kyse on Teboil konsernin VOITOISTA.
Niitä käytetään sotimisen rahoittamiseen.
Tyhmemmät kyselijät on harhautettavissa monimutkaisilla omistusjärjestelyillä, sen kieroilun r*ssä on aina osannut.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miks ukrainalaiset sit tankkaa teboililta.
Oisko venäjän sinne nukke-pressaksi asettaman Viktor Janukovytšin tukijoita?
Niitäkin tänne on sieltä valitettavasti laskettu.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyse on Teboil konsernin VOITOISTA.
Niitä käytetään sotimisen rahoittamiseen.
Tyhmemmät kyselijät on harhautettavissa monimutkaisilla omistusjärjestelyillä, sen kieroilun r*ssä on aina osannut..OI KUINKA OLETKAAN ÄLYKÄS! ♥
Asiassa ei tietystikään ole mitään ihmettelemistä koska olet kiteeläinen! Ihmiskunnan valioyksilöitä! Sinun ja muiden kaltaisesi älyköiden & korkeasti kouluttautuneiden lisäksi eivät ns. normaalit ihmiset, eli tavallinen rahvas, kykene käyttämään internetin hakupalvelua asioita selvittäessään! Sille asialle ei tietystikään voi mitään, tyhmiä kyselijöitä kun ovat! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
OI KUINKA OLETKAAN ÄLYKÄS! ♥
Asiassa ei tietystikään ole mitään ihmettelemistä koska olet kiteeläinen! Ihmiskunnan valioyksilöitä! Sinun ja muiden kaltaisesi älyköiden & korkeasti kouluttautuneiden lisäksi eivät ns. normaalit ihmiset, eli tavallinen rahvas, kykene käyttämään internetin hakupalvelua asioita selvittäessään! Sille asialle ei tietystikään voi mitään, tyhmiä kyselijöitä kun ovat!"Asiassa ei tietystikään ole mitään ihmettelemistä koska olet kiteeläinen! Ihmiskunnan valioyksilöitä!" Kitee über alles!😆
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
OI KUINKA OLETKAAN ÄLYKÄS! ♥
Asiassa ei tietystikään ole mitään ihmettelemistä koska olet kiteeläinen! Ihmiskunnan valioyksilöitä! Sinun ja muiden kaltaisesi älyköiden & korkeasti kouluttautuneiden lisäksi eivät ns. normaalit ihmiset, eli tavallinen rahvas, kykene käyttämään internetin hakupalvelua asioita selvittäessään! Sille asialle ei tietystikään voi mitään, tyhmiä kyselijöitä kun ovat!Niin? Miksi meni tunteisiin, onko henkilökohtaisia kytköksiä venäjälle?
Kyselijöillä viittaan juurikin kaltaisiisi sinisilmiin jotka on harhautettavissa luulemaan että TB-ketjun voitoista ei puttepossun jengi hyödy mitään..
- Anonyymi
Suomessa perustettu yhtiö ja nykyään polttoaine tulee Porvoon jalostamolta, ei Venäjältä. Eikä minua muutenkaan harmita Venäjä-yhteys. Onhan Kiteellä muutenkin melkein joka toinen jo Venäläinen.
- Anonyymi
Tuleeko raaka öljy venäjältä vai mistä. Ei taida Tepsulla olla omaa öljynjalostamoa Suomessa.
- Anonyymi
Valheiden levittäjille tiedoksi:
"Teboilin osakkeenomistaja on sveitsiläinen yritys, jonka suora omistaja on itävaltalainen Lukoil International GMbH. Sen taas omistaa venäläinen PJSC Lukoil.
Oy Teboil Ab ei millään muotoa ole koskaan väittänytkään, etteikö Teboil olisi osa PJSC Lukoil konsernia."
Lainauksen teksti on Teboilin itsensä antamasta selvityksestä.
Jäikö jotain epäselväksi? - Anonyymi
Viipurissa perustettu, omistajat oli silloin saksalaisia.
Yhtiö perustettiin vuonna 1934 nimellä Oy Trustivapaa Bensiini Ab (TB). Ei siis ole venäläinen alkujaan ja tullut Suomen markkinoille.
...
Sopimukseen kuuluivat JET-asemat Euroopassa, ja seuraavana vuonna Suomen JET-asemat muuttuivat Teboil Express -automaattiasemiksi. ConocoPhillips Finland muuttui Suomen Tähtiautomaatit Oy:ksi. Vuonna 2008 Suomen Petrooli ja Suomen Tähtiautomaatit fuusioitiin emoyhtiö Teboiliin - Anonyymi
Hyvä huoltoasema ja mukava henkilökunta👍
- Anonyymi
Kepulle kateellinen.Miten voi huijata kuntalaisia?
- Anonyymi
En ole ikinä ymmärtänyt kateus-tunnetta ja siksi varmaan olen ollut harvinaisen onnellinen yksilö yäällä katkerien maailmassa.
Nytkään en keksi yhtäkään tuttua, jolle olisi syytä olla kateellinen.
Minä puolestani osaan muiden onnistumisista ilahtumisen taidon ja voin sanoa, että tämä tunne on voimaannuttava.
Saan ihan älyttömän hyvän mielen jos kuulen jonkun onnistuneen jossain asiassa tai olevan onnellinen ihan muista syistä.
tätä voi olla vaikea ymmärtää, mutta näin minä reagoin. Ja olen siitä erittäin tyytyväinen. Mieluummin tämä vastakkainen tunnereaktio kuin mieltä mustaava katkeruus. <3- Anonyymi
Itseäni taas tuttaa ja paljon jos jollakin on vaikka hieno auto tai omaisuutta kertynyt. V-tuttaa ”raha tulee rahan luo” tyypit jotka tuntuvat tienaavan tekemättä mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itseäni taas tuttaa ja paljon jos jollakin on vaikka hieno auto tai omaisuutta kertynyt. V-tuttaa ”raha tulee rahan luo” tyypit jotka tuntuvat tienaavan tekemättä mitään.
Miksi??????????
- Anonyymi
Kehuuko tää johtaja itse itseään, tuskin on paljoa asiakkaita Papinniemen ex seurakunta keskuksessa ollut.
- Anonyymi
Teboil on minun suosikki mutta joitakin harmittaa kun siellä istuu miehiä keskustelemassa. Ratkaisu: parempi kun istuvat kotona yksin tai emännän kanssa. Ei muuta kun nettiin vaan.
Toisia harmittaa myös se kun TB oli venäläisessä omistuksessa. Ratkaisu: ihmisten pitää taas päästä Venäjälle tankkaamaan halvalla niin Teboil jää ilman asiakkaita.- Anonyymi
Minua harmittaa että on idiootteja jotka tukevat diktaattorin toimia läntisestä demokratiasta käsin, sahaavat siis omaa oksaansa.
Meillä on pitkä yhteinen raja terroristivaltion kanssa, normaalijärkiselle luulisi jo itsesuojeluvaiston kertovan ettei tällaista valtiota tule tukea omilla valinnoillaan!
Putinistin ratkaisu: Nuoleskellaan peloissaan tsaari putinia jotta tämä ei vain suuttuisi meille..
- Anonyymi
Minulla menee hyvin tyhjästä aloitin nyt on miljoona velkaa.Siinä on kadehtimista.
- Anonyymi
Jos Venäjä hyökkää Suomeen niin sitten loppuu Teboililla käynti. Eli ei ikinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1779474Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3527184Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1056062Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen274246- 1714094
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht823825Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu933734Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1943080
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik172744