Otsikkoon liittyen, niin oon sen noin 10-vuotta aika ajoin seurannut palstan keskusteluja. Reilusti yli puolet ja lähempänä 100% keskusteluista on hyvästä aloituksesta huolimatta täyttä kuraa ja negatiivista. Jollain tapaa osaa jo päätellä, että 99% keskusteluun osallistuneista negatiivisten kommenttien jauhajista on noin vajaan 40 henkilön porukka, jotka jaksaa jauhaa ja jauhaa oman kuplansa sisällä omaa pskaansa, mistä eivät pääse ylitse. 😀
Tiedän jo nyt, että tästäkin nousee hirveä haloo, mutta jatkakaa vaan samaa jauhantaa, kiitos teille siitä, että kanavan taso on täysin ala-arvoinen!
Aurinko paistaa, linnut laulaa ja kesä tuloillaan. Hyvää kesää kaikille ja tsemppiä tulevaan ja varsinkin Tsemppiä ihan kaikille Oulaistelaisille kaikesta huolimatta.
Vuoden ja vuosikausien turhake! Suomi24 ja Oulainen!!!
8
690
Vastaukset
- Anonyymi
Itse ihan vittuillessaan suollan ihan päästä keksittyä paskaa tänne ja ihmiset uskoo, kuuleehan sen mitä nesteellä puhutaan
- Anonyymi
Minä myös heitän sekaan mitä sattuu kommenttia niin saa keskustelu vauhtia.
- Anonyymi
Mitenhän noilla muilla palstoilla, varmaan kehutaan ja annetaan oikeaa tietoa ja tyrmätään sekä haukutaan jos sattuu omalle kohdalle osumaan, oletan.. ei muuta kuin mukaan vaan ja kommentoimaan
- Anonyymi
Taitaa tuo vajaan 40 henkilön porukka olla vajaa 10 henkilöä, ja enemmistö jo ilmoittautuikin.
- Anonyymi
Mitä tänne sitten pitäisi kirjoittaa? Kehuja ja positiivisia asioitako? Mitä positiivista kuihtuvassa kuolevassa kaupungissa on? Ainakin tulee olemaan rauhallista niille erakoille, jotka tänne kaiken häivyttyä jää.
- Anonyymi
Ei kait kaikki aloitukset ole kaupungin asioita? Jos elämässäsi ei ole mitään positiivista, ei se ole kaupungin vika, keksi jotain kivaa itsellesi.
- Anonyymi
Paras aloitus tällä surullisella palstalla aikoihin! Täyttä totta.
- Anonyymi
Oispa talvi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot773646Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe332999- 782761
- 282654
- 192485
- 522312
- 571947
- 151822
- 581776
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111683