Kun kerran vaelsin, kylätiellä Kanjonin.Mä maisemia
valtavia siellä katselin. Minä kyyneleitä sain,
huomatessain matkallain. On ihminen vain tomu kanjonin.
Kerto:) ON JUMALA NIIN SUURI RAKKAUTENSA VALTAVA.
JA IHMINEN VAIN PIENI, VAELTAJA MAAILMAN.
EI KUKAAN TAIDA SELITELLÄ TÖITÄ JUMALAN ,
NE TÄYTTÄÄ KOKO MAAILMAN JA MYÖSKIN TAIVAHAN.
Tien laidassa mä näin, kukkakummun kuihtuvan.
Se kertoo että tomuun päättyy matka ihmisen.
Se hetken kukoistaa, sitten kuihtuu, katoaa.
Vain Sana Herran kestää ainiaan.
Ja tiellä Kanjonin sen mä täysin ymmärsin.
En luottaa voi mä maallisiin, en ajan aarteisiin
Vain usko Jumalaan, avaa portit uuden maan.
Sen Hengen silmin nyt jo nähdä saan.
Mutta muistakaa ystävät Olemme jokainen yksin täältä aikanaan lähdössä
Anonyymi-ap
5
178
Vastaukset
- Anonyymi
Ajattele mitä teet lähimmäisille. Vaikka kuinka "kostat" vanhoja,ei ne merkitse mitään. Vain yksin Jeesus Hän mulle riittävi.
- Anonyymi
Kysyin eräiltä vähemmistön jäseniltä asioita,sanoivat on raukka tämä eräs jätkä .. Että näin.
- Anonyymi
Onko kellekään tabu tämä aihe?
- Anonyymi
Hei. Olisi hyvä miettiä etenkin tulevaa tuulivoimala hanketta. Onko siihen todella varaa vai eikö ole?
- Anonyymi
Entä Venäjän uhka?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2383286Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592946Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,161970Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e621759Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121503- 1221456
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S01380Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4681374