Floridan Maken nimi ulosheitettävien listalla

Anonyymi-ap

Päivän Washington Postissa oli USA:sta karkoitettavien ei toivottujen henkilöiden lista. Floridan Maken nimikin oli listalla, toisella sivulla. Hämeenlinnassa taitaa alkaa kohta joillakin edellisien hallintojen päättäjillä jo kainalot hikuamaan.

11

1322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uskonko no en. Lista eteen niin ehkä.

    • Anonyymi

      Mitään listaa ei ole mutta perziikit on kainalot märkinä. Kiusallista hyshys.

      • Anonyymi

        Vxtun paljon kiusallisempaa oli kokkareille ja demareille


    • Anonyymi

      FloridanMarkku pitänyt rahattomanakin päänsä pystyssä ja säilyttänyt arvokkuutensa.

    • Anonyymi

      Markku on auttanut päivittäin iäkästä äitiäni Floridassa. Äitiäni ei kukaan muu edes käy vilkasemassa. Markku käy hänelle kaupassa ja siivoaa. Markku kuulemma katuu tekojaan ja on nykyään muuttunut mies. Tullut jo melkein uskoonkin. Hänen kaltaisiaan tarvitaan. Olisivatpa muutkin kuin hän.

      • Anonyymi

        Onko se nyt lähettänyt monta miljoonaa johonkin turvapaikkaan joutuessaan poistumaan USAsta, kun ei voi Suomeenkaan palata


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko se nyt lähettänyt monta miljoonaa johonkin turvapaikkaan joutuessaan poistumaan USAsta, kun ei voi Suomeenkaan palata

        Köyhyys on aina oma valinta.


    • Anonyymi

      Miksi Persut on niin naama punasena pelosta

      • Anonyymi

        Ai pelkääkö ne että se Markun uhkaama miljoonakorvaus oikeudenkäynti olisi kuitenkin alkava vai mitä?


    • Anonyymi

      Taitaa olla, että pe pe pe perttua pelottaa eniten, jos asiaa käännellään lisää oikeudessa. Ties mitä kiusallista saattaa pu pu pu putkahtaa esiin.

      • Anonyymi

        Janakkalasta patjan alta löytyy osatotuus


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 173
      4078
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      97
      3405
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      100
      2746
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      298
      2651
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2346
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      159
      2097
    7. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2050
    8. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      9
      1705
    9. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      44
      1117
    10. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1048
    Aihe