Ilmianto poliisille

Miten sairaalan lääkäri voi tehdä ilmiannon poliisille näkemättä henkilöä ja ilman hoitosuhdetta ja poliisi vielä uskoo tämän vilpillisen lääkärin perättömään ilmiantoon. Tämä on kuin entisessä Neuvostoliitossa.
2167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muista sinäkin äänestää vasureita ja heidän hyvinvointi-holhous yhteiskuntaa jatkossakin. Sieltä nuo DDR:n mallit nousee eikä sinun itsesi tarvi olla enää kohta yhtään mistään vastuussa, niinkuin vaikka omasta elämästäsi.

Äänestä
  • Onneksi Suomessa tuomiot jaetaan nykyisin voimassa olevien lakien mukaan, eikä huutoäänestyksillä kuten v. 1918 Punakaartissa,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten sairaalan lääkäri voi tehdä ilmiannon poliisille näkemättä henkilöä ja ilman hoitosuhdetta ja poliisi vielä uskoo tämän vilpillisen lääkärin perättömään ilmiantoon. Tämä on kuin entisessä Neuvostoliitossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu