Tänään aamulla lääkäri Pippa Laukka oli televisiossa. Hän kertoi kuinka hyvä on urheilijoille, että lääkäri on harrastanut samaa lajia missä hän toimii lääkärinä. Hän on entinen jalkapalloilija ja toimii Helmarien lääkärinä.
Eikö judossa ennen ollut lääkäri joka oli myös judoka? Mihin hän hävisi?
Urheilulääkäri
13
703
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta nythän fysari kiertää top teamin kanssa, joka on ollut judoka ;)
- Anonyymi
Sehän on hienoa. Lääkäri on kuitenkin eri asia.
- Anonyymi
Viroon.
- Anonyymi
Tampereella näyttäisi netin mukaan vaikuttavan.
- Anonyymi
Suomen judo näyttänyt hyvälle IJF doctorille 🖕
- Anonyymi
Ei kelvannut judolääkärin palvelukset liitolle
- Anonyymi
Mut painille kelpas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mut painille kelpas.
Niinpä, Suomen paini- ja nyrkkeilymaajoukkueelle kelpaa ja näkyi viime vuonna olevan virolaisten apuna judon nuorten em-kisoissakin. Kv-judoliitolle kelpaa lääketieteen komissioon ja maailmankiertueen turnauksia valvomaan..
- Anonyymi
Jaana ajoi pois.
- Anonyymi
Judoliitto ajoi pois
- Anonyymi
Onpa surullista jos hänet on laskettu menemään.
Meidän urheilijat ansaitsee parasta!- Anonyymi
Kaikkea ei voi saada.
On jo parhaat valmentajat ja fanit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikkea ei voi saada.
On jo parhaat valmentajat ja fanit.😂😂😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1014023Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532254Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731581Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko5934- 66824
- 20774
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117768- 62738
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49728- 39722