Tuolla viimexi eilen sai iltalehdestä lukea kuinka paljon satellittiikuvissa NYT on Venäjä koonnut materiaalia ja joukkojaan itärajalle. Alkaa olla pian sama määrä kuin Ukrainan rajalla ennen kuin lähtivät . MTV ei näistä puhu. Orpo sitä ja tätä..
Muutenkin Putinia kiristää kun enää aiheetonta koko hyökkäys Ukrainaan, Kun TRUMP jo vei hänen mineraalinsa nenän edestä, niin seuraavaksi otollinen ja geologisesti hyvä/rikas maa on SUOMI.
Muutenkin tämä sekopallo haluaa testata NATOA ja sen kykyä sekä samoin Trumpin kykyä reagoida tai olla reagoimatta, saako hän tehdä täällä mitä se hullu pää keksii.
Miksi media hyssyttelee itärajaa
Anonyymi-ap
4
150
Vastaukset 4
- Anonyymi
Mistähän sitä kalustoa sinne muka piisaa?
- Anonyymi
Opettele lukemaan ja katso eilinen iltalehti ja sen julkaisemat satelliittikuvat.
- Anonyymi
Kyllä sitä kalustoa piisaa, halu sen käyttämiseen on eri asia, ainakin toistaiseksi...................
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031241
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku93862Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466