On taas kevät, kohta kesä ja vuodesta 2018 jatkunut Kumputien (Makkosenmäki) varrella olevan kennelin koirien haukunta/uikutus jatkuu entiseen malliin. Ei voi pitää ikkunoita auki, eikä nauttia hiljaisuudesta ( sitä ennen oli) kun nämä yksin oikeudella, omistajiensa mukaan, sallitut terroristit saavat haukkua.
Tämä haukunta kuuluu 200m säteellä tästä kennelistä, keskellä asutusta.
Kumputien kennel
18
1528
Vastaukset
- Anonyymi
Onko kennelillä liikennelupa?
- Anonyymi
Vie sinne terästettyä jauhelihaa
- Anonyymi
Antaa rakkien räksyttää mut ainahan voi tehdä siitä valituksen kuntaan
- Anonyymi
Kenellä siellä kennel, voisin käydä koiranostossa
- Anonyymi
Tuohan kuullostaa ihan kotirauhan rikkomiselta, kun haukunta on toistuvaa ja jatkuvaa. Ilmoitus poliisille tai suomen eläinsuojelu yhdistykselle SEY.
- Anonyymi
Saahan sitä koira pihalla haukkua klo 21.00 saakka ihan täyttä haukua ja klo 7.00 aamusta lähtien niin turhaa valittelemista taas kertaalleen..
- Anonyymi
Koirat mutelle klo 21-06 välisenä aikana !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koirat mutelle klo 21-06 välisenä aikana !!
Koirilla oikein virka-aika, mutta kun ei oo käytännössä. Tutkimusten mukaan koirat on virikkeettömiä-kun haukkuvat aivan turhaan-ihmekös tuo jos vuodesta toiseen ovat häkissä, masentuneita ja aivan turhan haukku herkkiä asutus alue ympäristöön, ei lenkitetä riittävästi. Haukkuvat varmaan omaa varjoaan.
Pitäiskö kokeilla haukkupantaa tai vihtavuoren sertiä.
- Anonyymi
Ja Mökintiellä tuntuu olevan toinen kenneli vai liekkö rankkuri, haukunta kuuluu tuon tuostaan.
- Anonyymi
Näitä Makkosemäellä riittää, eikä omistajat näytä lotkauttavan korvaansakkaan.
Tyhjän haukkujia ja joka paikkaan paskantelevia.
- Anonyymi
On perjantai 6.6.2025 klo 17.08 ja taas koko iltapäivän on tuo Kumputien haukku/ulina/volina yhteen kyytiin jatkunut.
Perkele!- Anonyymi
Kumaa kyllä en kuule yhtään mitään haukuntaa muualla kuin täällä palstalla teidän ulisemiset
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumaa kyllä en kuule yhtään mitään haukuntaa muualla kuin täällä palstalla teidän ulisemiset
On tainnut juhannus viinat viedä kuulon.
Haukkua, ulinaa kuuluu ja eilen yksi kennelin rakki juoksi irrallaan Makkosentiellä, olisi jäänyt alle jos en olisi väistänyt!
- Anonyymi
Tänne Tipakselle asti ei kuulu mitään.
- Anonyymi
Ettekö uskalla mennä sanomaan koirien omistajalle että haukku häiritsee? Eikö teistä reppanoista muuhun ole kuin louskuttamaan leukojanne täällä?
- Anonyymi
Luulisi tuota tyhmemmänkin rakin omistajan ymmärtävän ettei kaikki halua rakin haukuntaa kuunnella.
- Anonyymi
Kuka pitää rakkiansa irti Kumputiellä. Ainakin juhannuksena hölkyili vapaana ja näkyi toisten pihoissakin pyörivän.
- Anonyymi
"Kuttujen" rakkeja, ja nytkin louskuttaneet
pari tuntia putkeen . On se perkele kumma kun ei anneta mitään arvoa ympäristön ihmisten KOTIRAUHAAN.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390